şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yunanistan'daki ekonomik kriz sebebiyle türkiye'nin yunanistan'ı borçlarıyla birlikte devralması olayıdır...bir nevi geriye doğru işleyen bağımsızlık olayı...aniden, 82 atina 83 selanik...hasta adam geri döndü hesabı haa haaa...şaka şaka...ben şahsen istemem başa bela olmaktan başka bir getirisi yok...avrupa sorunlu zaten.

edit: eksisözlük'te bölge ve dünya sorunlarına kesin çözümler getirdiğimizi bilmiyordum...kusura bakmayın...tamamen geyik olduğu belli olan bir başlığa yazılan entry'lere bakın aman allahım...sanki istesek yunanistan'ı alabileceğiz böyle bir imkan var...efendim kötü durumdaki bir ülke geyik konusu olur mu deyin...ona katılmasam da tamam...ama bu tarz entry'ler bence acayip oluyor...tamam leeen yunanistan, biz zor duruma düşelim sen bizi satın al.
  • daha sonra da ozellestirip araplara satardik. bi boka yaramayan bir eylem yani.
  • komple yunanistan değil de, insan güzelçamlı sahilinde karşı kıyıya bakarken "ulan şu götümüzün dibindeki sisam bizde olaydı" diye düşünmüyor değil hani.
  • - yunanistan'ı alıyoruz.
    - on dakikada mı?
    - yok, on kağıda. kelepir, yaz ortasına doğru yine değerlenir, yirmi kağıda satarız.
    - güzel dedin de devletlüm, on kağıt da az para değil hani.
    - herkes bir milyon verse?
    - hımm..
  • yunanistan'ı kredi kartına 10 taksit yapacaklar ki seyreyle gümbürtüyü..

(bkz: alsak alsak bedavaya ne alsak??)
  • turizmden anlamayan bir millet olarak ege adalarını muhtemelen bok götüreceği için
    tarımı daha mevcut topraklarımızda beceremedeğimizden dolayı koca ülkenin tarıma bir katkısı olmayacağı için
    yunan halkını da işsizler ordumuza üretmeyip tüketen insanlar olarak katacağımız için

fix cost u yüksek getirisi götürüsünü karşılamayan bir yatırım olurdu muhtemelen. bunun payback periodu da sonsuzda çıkardı.
  • gerçekleşmesi durumunda yunanların sattıklarını ve fazlasını sike sike geri almasıyla sonuçlanacak eylem.