şükela:  tümü | bugün
  • çomarlar haricindekiler için yurt içinde de itibar sıfır olduğundan şaşırılmaması gerekendir...
  • oy verenlerin düşünmesi gereken şey. banane amk, yıllarca götümüzü yırttık anlamadılar, şimdi sikimde dahi değil.
  • iptal edilen uluslararası kongreler, toplantılar, rezervasyonlar, türkiye'ye seyahat edecekleri sağlık sigortası kapsamından çıkarmalarla ayyuka çıkan rezalet. insanların iş, tatil, yatırım, şu bu için gelmekten imtina ettikleri gelişmiş ülke olmak çok değişik. yeni bir gelişmişlik tarzı sanırım bu, dışa kapalı kalkınma.

edit: imla
  • yurt disinda yasayan biri olarak maalesef bu dibe vuran imaji iliklerime kadar hissediyorum. ınsanlar eskiden anlatsana derlerdi bize, hayran hayran dinlerlerdi ben turkiye'yi, ıstanbul'u, kulturumuzu anlattikca. artik kirmamak icin, uzuldugumu bildikleri icin hic sormuyorlar bile. ben masadaysam eger ortadogu, dogu dunyasi, islam hakkinda yorum yapmaya imtina ediyorlar. bunun bir otesi zaten bireylere karsi da irkciliga baslamalari.
    acilen turkiye'de halkin takip etmeyi sectigi, gunumuz medeni olcutleri, dunya gercekleri ile uzaktan yakindan ilgisi olmayan bu yoldan uzaklasilmali ve dogru yolda kosmaya baslanmalidir. yoksa bir gun artik vatanim, memleketim diye ozlemle andigim topraklar insanlik icin utanc kaynagina, ders alinmasi ve unutulmasi gereken olaylarin vuku buldugu, geri kalmislikla anilan topraklara donusecekler.
  • dipte olan birseyin daha da dibe gitmesi mümkün degil. türkiyenin imaji ne zaman iyidi ne zaman uluslararasi dogru birsey yapmistir ki. tarihimiz berbat. bati ülkeler orta cag barbarligindan uzaklasirken ve aydinlik cagina gecerken osmanli hala islam devleti hayalindeydi. yüzyillari milleti kesip bicmeyle harcadik kendi insanimizi aptal ve cahil tuttuk sonra birden atatürk ile bir devrim gerceklesti ve millet tamamen göt oldu. osmanli hosgörülüdür falan hikayelerini ögretirler ama nedense bütün isgal edilen ülkeler bizden nefret ederler ve halleri de ortada. yugoslavya, kosova, irak, suriye, filistin, libya bunlar hep osmanli hakimiyetinde bulunan bölgelerdi ve savasin kitabini yazabilirler bu arada.
  • bu imajın en yüksek olduğu dönemleri hatırlıyorum da biteli tam 78 sene olmuş.
  • 2000'li yıllar sonrasına tekabil eder,omurgasız duruştan kaynaklıdır.
  • walla başka yerleri bilmem de batı medyasında (gerek alternatif gerekse ana akım) türkiye hakkında olumlu bir kelime okumayalı çok uzun zaman oldu.
  • münübüs şöförü kafasında ülke yönetenlerin bizlere armağanıdır.

e bokun bol olduğu yerden koku illaki çıkacaktı zaten ne bekliyorduk ki acaba.