şükela:  tümü | bugün
4 entry daha
  • konda ve koç üniversitesi sosyoloji bölümü öğretim üyesi doç. dr. erdem yörük'ün yaptığı ankete göre ortaya çıkan 2019 verisidir.

buna göre nüfusun çok önemli bir kısmı yoksulluk içinde ve bu veriler covid-19'dan öncesini gösteriyor. yani daha da artmasını bekleyebiliriz. bunların içinde ihtiyacı olmayanlar da vardır ama %30'un altına düşürecek kadar değildir.

ikinci bir konu ise, çalışan nüfusun kendi geleceği, yatırımları ve ailesi için değil de gittikçe artan vergileri için çalıştığını gösteriyor. bu sosyal yardım paraları gökten gelmeyecek elbet.

kötü ekonomik yönetim-->yoksul sayısının artışı-->çalışanların üzerine binen vergiler-->daha çok yoksullaşma
  • belediye yardımlarından rahatsızlık duyılmasının sebebi olan oy depoları.
  • rte nin oy oranına denktir.
    o nedenle diğer belediyelerin halka yardım etmesine tahammül edemez, çünkü elinde tuttuğu kütlemsi kitle, fakir ve cahil bırakılarak muhtaç duruma getirilip yardımla elde tutulan kitledir.
  • bizim vergilerin gittiği yer, çalışıyoruz hiç bir işe yaramayan insanları doyuruyoruz bide
  • karin tokuguna iradelerini satan asalak kitle. asla ve asla acımayın bu kitleye.