şükela:  tümü | bugün
  • önemli ölçüde salak insan barındırdığına delalettir. bir de azınlık hristiyanlar, yahudiler falan var ama onlar da geri kalır değil.

din ne oğlum?

hadi bişeylere inandın, istediğin dine inan, fakat din min ayağına bu insanları bu kadar ayrıştırmak nedir ya? bunu yapan her dinin ve o din mensuplarının insanlığına tüküreyim.

"inancıma saygı göster!" filan, ulan sen benim varlığıma saygı duymuyosun salak. hadi ben senin inancına saygı duydum ama sikik inancın için her kıtada bombalar patlatanlar, haksız yere birilerini tutuklayanlar, adam vuranlar varsa; sokayım öyle inanca.

hani tanrıyla senin aranda olan bir meseleydi bu? niye diğer insanları katletmek için bir meşruiyet dayanağı olarak kullanılıyor?

insanlar salak. 2000 yıl önce ateşe tapılmasına gülüyoruz fakat nedense çoğumuz cennet/cehennem denen o sikindirik ortaçağ fıkralarına (birazcık) mantığımızın da yardımıyla gülüp geçemiyoruz.

tamam hadi inanmayı seçtiniz, ona saygım var, ben de eski kız arkadaşıma inanıyordum bir ara mesela ama aşkınızı içinizde yaşayın, efendi olun, aşk şarabı içip içip, mantığı bir kenara bırakıp millete salça olmayın.

biraz mantık, biraz sağduyu.