şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'nin büyük yükselişini hazmedemeyen fetö ve işbirlikçileri chp'nin sözde adalet yürüyüşünden de bir sonuç alamayınca yeni kaos planını devreye soktu.

  gizli eller halkta huzursuzluk yaratmak için halkın ortak değerleri üzerinden provokasyona başladı. zaman ayarlı, halka ve batıya mesaj veren bu provokasyonların ortak noktaları deşifre oldu.

  türkiye'ye müdahale için zemin: bu provokasyonlar ile türkiye'ye müdahale için zemin hazırlandığı veya laik kesimde bir rahatsızlık yaratarak yeni bir gezi benzeri olayların çıkarılmaya çalışıldığı ortaya çıktı.

  işte o provokasyonlar;

  1- türk askerinin gaziantep'te suriyeli mültecilere dayak görüntüsü. görüntünün sosyal medyada paylaşılmasıyla toplumda büyük tepki çekmiş ve tsk jet hızıyla sorumluların gözaltına alındığını açıklamıştı. bu olayda en ilginç ayrıntı şu; suç işlediğini bilmesine rağmen askerin dayak anını videoya kaydedip paylaşması.

  (bkz: türk askerinin suriyeli mültecileri darp etmesi)

  2 - tsk olayının üzerinden 2 gün geçmişti ki şanlıurfa'nın siverek ilçesi'nde, başında sarık bulunan seyyar satıcı, mehmet malbora, 'dinimizde putperestliğe yer yoktur' diye bağırarak cumhuriyet meydanı'nda bulunan atatürk büstüne elindeki tahra ile zarar vermeye kalkıştı. kısa süre sonra anlaşıldı ki bu şahıs uyuşturucu bağımlısı ve hdp üyesi. bu olayda da özellikle laik kesim hedef alınarak toplumdaki ortak değer olan atatürk üzerinden kaos planlandı. ama ne tesadüftür ki o anda orada hazır bir gazeteci var ve o anlar an be an kaydedilip türkiye'deki bazı gazetelerin manşetlerini süslüyor. şahıs ise jet hızıyla tutuklandı.

  (bkz: şanlıurfa'da atatürk heykeline saldıran çomar)

  3- daha atatürk büstüne saldırı haberinin ateşi sönmeden maçka parkı’nda şortlu kıza güvenlik müdahalesi haberi geldi. istanbul maçka parkı'nda yaşanan olayda; parkın güvenlik görevlilerinden birinin, şort giyen bir genç kıza, "bu kıyafetle parka girmene izin vermem" dediği ve bu yüzden taraflar arasında tartışma yaşandığı öne sürüldü. o anlar ise yine parkta hazır bekleyen birileri tarafından sosyal medyada paylaşıldı. derhal o güvenlik görevlisinin işine ise son verildi.

  (bkz: 29 temmuz 2017 maçka parkı taciz rezaleti)

  4- 29 temmuz cumartesi günü eminönü-adalar hattındaki vapurda kaydedilen görüntü sosyal medyada büyük tepki çekti. istanbul ada vapurunda simit satan 16 yaşındaki çocuk, istanbul büyükşehir belediyesi güvenlikleri tarafından makine dairesinde dövüldü. yine tıpkı önceki olaylarda olduğu gibi bu olayda da dayakçı kişiler kendilerini kayda alıp sosyal medyaya videoyu servis ediyor. ibb konuyla ilgili gerekli açıklamayı yapıp özel şirkete bağlı güvenlik görevlilerinin işine son verildiğini açıkladı.

  (bkz: vapurda simit satan çocuğu özel güvenliğin dövmesi)

  5- türkiye'ye müdahalenin zeminini hazırlayan bazı kesimlerin algı operasyonu bunlarla bitmiyor ve bu sabah istanbul metrosu'nda kadın müzisyene dayak videosu sosyal medyaya düştü. tıpkı önceki olaylar gibi bu olayın da o anda kaydı alınıyor. video kısa süre içinde büyük tepki çekti ve bazı haber sitelerine manşet oldu.

  (bkz: kadıköy'de iki polisin darp ettiği çellist gülşah)

  anlaşılan o ki fetö darbe girişimi ile istediğini alamayan küresel güçler, pyd'ye yüzlerce tır silah vererek, türkiye'ye saldırmadan önce toplumda da bir zemin arayışına çoktan başladı.

  kaynak
 • "15 yıldır toplum sik gibi yönetildi, güvenlik güçlerine, polislere hayvan gibi yetkiler ve maaşlar verildi, götleri kaldırıldı, onlar da ülkeyi iran sanıp cesaret bulup ona buna dalaşmaya başladı, seküler insanlar baskı altında" diyemeyen bir malın, maalesef halkın %50'sini gayet de inandırabileceği sikimsonik teorisi.
 • (bkz: deşifre)
  (bkz: kaos)
  (bkz: provokasyon)
 • 2017 senesinde herkesin cebinde akıllı telefon olduğunu idrak edememiş üstün zekalıların yine büyük resmi gördüğü saldırıdır.

  hani çok emin değilim ama senin ülkende yaşayan insanlarda bir sıkıntı olabilir mi? bence her şeyi küresel güçlere, baronlara * bağlamadan bunları bir düşünülmesi lazım. öz eleştiri neydi öz eleştiri emekti...
 • yazılan siktiri boktan bir yazının ekşisözlük sayesinde gündem tutacağını düşünüp o boktan yazıyı buraya taşıyan kimsenin asıl düşüncesini yansıtan yazı.

  (bkz: ak troll)
 • (bkz: a haber sundu)
 • a haber içeriği gibi vay be çok heyecanlı buluyorum böyle senaryoları.

  - daha yeni başladı
  - yok hayır asıl şimdi başladı.
  - yo yo essah şimdi başladı
  - durun daha bitmedi asıl şimdi
  - hem vallah hem billah ki şimdik başladı

  bu böyle gider...
  biz bunları yedikçe yuttukça bu daha böyle gidecek. malesef ki türkiyedeki eşyanın tabiatı bu.

  - yeminle yeni başladı diyorum abi bundan evvelkiler sadece demoydu beta sürümdü bütün o çalkantılar, kaoslar ... hani o ekmek almalar, tankın önüne yatmalar vs vs vs.
  şaka şaka idi onlar şimdi aslı sı gerçeği si ...
 • bir aktroll sıçmığı daha. anlaşılan maaşları yeni yatmış ve talimatları almışlar.

  söyleyin lan kaç para alıyonuz. ben size vereyim söz. en azından şerefinizle yaşarsınız.