• kıbrıs harekatı zamanında olanları yaşımdan dolayi bilmiyorum. ( harekat kararında dik duran başta ecevit ve erbakan olmak üzere kararı verenlere allah gani gani rahmet eylesin).
    aklimin yettiği kadar barış pınarı harekatının başlamasından sonra bu kadar sorun yaşadığımız bir zaman da olmadı. en başta tarihimiz boyunca her seferinde arkamizdan vuran yavsak araplar olmak üzere ab, rusya, abd ve tüm komsularimiz tarafından açıkça tehdit ediliyoruz. buradan dönüşün bizim için imkanı yok gibi, bizi tehditle bir yere varacaklarını da sanmıyorum ama bu tehditin sonu müdahaleye varır mı cevabını merak ediyorum açıkçası.
  • 0 müdahele etmeden de bitirirler seni merak etme zaten siyasi iktidar halkı ikiye böldü. bi fitil bir de ateşe bakar orduya gerek bile olmaz.
  • türkiye savaşırsa bu devlet abd değil gene rusya olur. zira son savaşımızın üzerinden 100 sene bile geçmedi. bu coğrafyada düzenli aralıklar ile rusya ile savaşan tek ülkeyiz.

ruslar da tarihte en çok türk öldüren ve osmanlı'yı yıkan devlettir.

eskiden halk arasında rus tohumu, moskof artığı diye başlayan popüler küfürler bile vardı.

okyanusun ötesindeki abd' nin bu bölgede ne işi olur?

abd'nin tek endişesi israil'in güvenliği ve geleceğidir. türkiye'nin güneyde israil ve rum kesimi, batıda ise yunanistan ile iyi geçinmesini istiyorlar.başka hiçbir beklentileri yok. ne işleri olur türkiye ile yoksa? türkiye' yi yöneten siyasal islamcılar israil karşıtlığını artırınca alarma geçti abd içindeki evanjelik klik.

tıpkı merhum demirel'in yıllar önce dediği gibi yani.

rusya ise bu bölgedeki ülke. çıkarlar da hedefler de ister istemez çatışıyor. bu yüzden türkiye, israil falan olmadan bu coğrafyada varlık dahi gösteremeyecek olan abd bu bölgede geçici rusya ise daimidir.

gerisini siz düşünün.
  • öyle bir şey yapmaya kimsenin götü yemez de diyelim oldu;

suriyeliler ardına bakmadan kaçar.
  • tabi ak, şu ana kadar destabilize ettikleri ülkelerin cehenneminden çok çekmedikleri için koskoca ordusu olan taşşaklı türkiyeye bulaşacaklar asdjfads
  • güven, özveri ve tecrübe ister.
    kapımız her daim açık, dileyen şansını deneyebilir.parayla terbiye edileceğimizi düşünen gavatlar çanakkale karavanalarını unutmuşlar. köklü milletleri parayla terbiye edemezsin, rusyada çok değil yarım asır öncesine kadar millet açlıktan birbirlerini yiyorlardı, lafın gelişi değil, kanibalizm salgını vardı, bak şimdi neredeler.
  • olsa olsa 31 şubatta olur :)
  • tüm avrupanın kaderi bizim elimizde..size abartı geliyor bazı şeyler siz her yeri türkiye gibi zannediyorsunuz ulan şu 6-7 milyon yamyamı ipsaladan bi salsak ne avrupa kalır ne birşey.he tabi sonuç olarak burdalar ve bizim kültürümüzü, ekonomimizi mahvediyorlar ama bende diyorum ki ölmüş eşşek kurttan korkmaz *
  • biz kendi kendimizi yok ederiz dış mijraklara gerek bile kalmaz
hesabın var mı? giriş yap