şükela:  tümü | bugün
 • bütün kariyerleri düşünülünce kesinlikle roberto carlos, pepe ve eto'o'dur. uluslararası ve kendi liglerindeki başarıları ele alındığında bu futbolculardan iyisi yoktur.
 • drogba'yı üzecek fikirlere sahip kişileri ortaya çıkaran sıralama.
 • pepe gelince ne yapacağını, nasıl öveceğini bilemeyen tinerci görüşü.

  bu entry'i eksileyen herkese benden 1 litre tiner hediye.
 • (bkz: drogba)
  (bkz: hagi)
  (bkz: roberto carlos)
 • 3 degil 5 futbolcu sayarsak:
  hagi,
  drogba,
  roberto carlos
  schumacher
  guti
 • vasat sevici ve anket sevmeyici biri olarak konuşuyorum, kariyerliden kasıt oynanan büyük kulüp fazlalığı ise mateja kezman, samuel eto'o ve nicolas anelka listede tepeye oynar. çok zorlanırsa emmanuel adebayor, frank de boer, gheorghe popescu gibi isimler bile listede kendilerine yer bulabilir. ama aksi bir durum söz konusuysa gheorghe hagi, roberto carlos gibi isimleri yazmamak söz konusu olamaz.*

  edit murphy: şu an aklıma geldi, geremi bile bu tanıma uyuyor lan.
 • türkiye'ye gelmeden önce steau'yla kazandığı 1 uefa super kupası hariç kitasal kupasi olmayan hagi'yi sayip, 3 cl, 1 avrupa sampiyonasi kupasi'na sahip pepe'yi saymayan yazarları göstermiş başlık.

  edit: bazı arkadaşlar tepki göstermiş entry'me, sadece kupa sayısıyla kıyasladığım için. başlık kariyerli dediği için buna baktım, kariyer demek oynadığın takımlar ve kazandığın kupalardır, gerrard ya da totti mesela az kupa kazanmış olabilir ama biri liverpool'da diğeri roma'da yıllar boyu oynamış ve takımın efsanesi olmuş durumdadır.

  hagi'ye bakarsak, 1986'da cl'yi kazanan steua bükreş'e 1987 yılında gelmiş, bu yıl bir avrupa süper kupası kazanmış, sonraki yıllarda da bir kere tekrar aynı takımla finale çıkmış ve 1990'da ayrılmış. 1990-92 arası real madrid'de iki sezonda toplam 64 maç gibi iyi bir maç sayısı çıkarıp 16 gol atmış, ilk sezonunda 3., ikinci sezonunda 2. olabilmiştir.

  madrid'deki iki sezonundan sonra italyan ekibi brescia'ya yolu düşmüş, serie a'da 31 maç 5 golle oynamış ve takımının 15. olup play-outla küme düşmesine engel olamamıştır. sonraki sezon ise serie b'de 30 maç 9 golle oynamış ve takımını 3. yapıp tekrar serie a'ya çıkartmıştır.

  iki yıllık brescia macerasından sonra ise tekrar ispanya'ya bu sefer barcelona'ya gelen hagi ilk sezon toplam 23 maçta 5 golle oynamış, ligde ise 17 maçta görev almıştır. bu sezon barcelona 4. olmuştur. ikinci sezonunda ise 19'u ligde olmak üzere 28 maçte görev almış, toplam 6 gol atmıştır. bu sezon da barcelona üçüncü olabilmiştir. bu sezondan sonra da barcelona'dan ayrılıp galatasarayın yolunu tutmuştur.

  galatasaraya gelmeden önce romanya'da kazandığı kupalar dışında sadece iki ispanya süper kupası bulunan ve kariyerinin toplam 4 yılını elit takımlarda geçiren hagi; kariyerinin 3 yılını o dönemde üst düzey bir takım olan porto ve 10 yılını da her dönem üst düzey bir takım olan real madrid'de geçirmiş, bu süreçte 3 cl, 3 la liga şampiyonluğu, 1 avrupa süper kupası ve 1 avrupa şampiyonası bulunan bunun dışında da pek çok kupa kazanmış pepe'den iyi değildir.

  hagi üst düzey bir oyuncudur, bu konuda kimse ses edemez, türkiye'ye o döneme kadar gelen en kariyerli oyuncu da olabilir. ama şu ana kadar olanlar arasında ilk beşe giremez. kendi ilk beşim:

  1) roberto carlos
  2) pepe
  3) eto'o
  4) drogba
  5) sneijder

  şeklindedir. sırf son euro 2016'daki başarıda en önemli pay sahiplerinden biri pepe(bence ronaldo'dan daha etkiliydi kupada), sadece o başarısı bile kendisini ilk üçe sokar. lütfen fanatik yorum yapacağım derken gerçeklerden uzaklaşmayın. yoksa ben ne portekiz milli takımını ne de real madrid'i severim ama kazandığı başarılara göre bu yorumları yapıyorum.
 • futbol kültürsüzlerini ortaya dökmüş entry'dir.

  (bkz: toni schumacher)
  (bkz: jean-marie pfaff)
  (bkz: claudio taffarel)

  kaleden dışarı çıkmaya bile ihtiyaç duymadım, anlayın gerisini...
 • valla aslında 3 değil 13 tane bile sayabilirsiniz de mesele gelmeleri değil, ne kazandırdıklarıdır. anelka gelince fenere ne kadar katkısı oldu? keza güiza da öyle. van persie geldi ne yapıyor?
 • pepe'yi sayıyorsak guti bile girebilir listeye hatta alt sıralardan meireles'e kadar dayanır.
  ancak gerçekte;
  1) roberto carlos
  2) nicolas anelka (hatta büyğk klüp sayısı ve türkiye'ye geldiği yaş bakımından açık ara birinci olur)
  3) eto'o
  4) hagi
  5) robin van persie

  olur. 3 dediniz 5 yazdım. ha tek bir büyük klüpte uzun süre kalmaksa kuyt da girer. piyasa değeriyse, şu listede sıralama değişir. mario gomez girer. yeri gelir nani girer, popescu girer, sneijder girer. girer yani. görmemiş gibi sevinmeye gerek yok yani, beşiktaş'a da benzer nitelikte üst düzey adamlar geldi, hemen başlık açıp övgü beklemeye gerek yok.