şükela:  tümü | bugün
 • ...dedi zamanında youtube, twitter, wikipedia yasaklamış birisi.
 • 2001 yılında kablonet üzerinden sınırsız bağlantım vardı; pahalıydı ancak vardı.

  zaten teknolojinin ilerleyişini de hesaba kattığınızda; yok la öyle bir şey.

  edit:

  bugün olduğu gibi kota falan da yoktu dilediğince kullan..
 • hayır neden getirdin neden yani? millet uzaya çıkarken biz türklerin genişbant internet neyine? millet marsta araştırma yapıp, su falan bulurken, araba, uçak hadi bunlar çok ağır oldu telefon üretirken 5 bin ambulans bizim neyimize. 16 yıldır bizim yerimizde saymamız, teknolojiye anneanneler gibi uzak olmamız, hastanaye el arabasıyla gitmemiz hatta karanlık çağa falan dönmemiz gerekirdi oysaki. evimize aldığımız buzdolabı yeter de artardı bize, ne gerek var böyle şeylere, şımartmayın bizi bu kadar.
 • yalanda sınır tanımamak bu olsa gerek.
 • danışmanları genişbant interneti, "duble yol" örneği ile açıkladılarsa, yol'u duyunca gaza gelmiştir reis, diye açıklayabileceğim gerçeklerden kopuştur.
 • böyle pislik yalan siyaseti olmaz yahu. resmen midem bulanmakta bu tarz yalanlardan ve "ben havaalani yapiyorun cehape iktidara gelirse yikar" "131 universite kurduk cehape gelirse hepsini yikar" "cehape gelirse camileri ahira cevirir" diyen garip siyasetten. hakkaten midem bulaniyor. iğrenç yahu! bunlarin hepsi "halki düsmanliga kine nefrete tesviktir" ama en başta ayiptir ayip!

  muharrem ince gecen gun ergenekon balyoz kumpasinda eziyet goren 26 generalden bahsetti adam meydanda sanki muharrem ince 15 temmuzda alinan generallerden bahsetmis gibi soyledi. boyle igrenc siyaset olmaz be!
 • iphone'u da onlar getirdi.
 • telekom'u araplara satarak getirmiş olsa gerek.

  wikipedia'ya niye hala giremiyoruz, onu söyle önce.
 • eski türkiye ile yeni türkiye kıyaslamasını sürekli işlerine geldiği gibi yapıyorlar. bunların yüzde 80'i de kendilerinden değil teknolojiden kaynaklanan gelişmeler. ama buna rağmen her şey iyiye gitmedi 16 senede, mesela ilk aklıma gelenler bunlar.

  tarımı hayvancılığı bitirdiler.
  mesela eskiden gerçek bal yerdik şimdi glikoz yiyoruz küçük yaştakiler balın tadını, kokusunu bilmez.
  eskiden beyaz et nedir bilmezdik, şimdi kırmızı etin tadını unuttuk.
  eskiden domatesler, hıyarlar bahçe kokardı, şimdi kokusu yok.

  çevreyi, doğayı, şehirleri bitirdiler.
  eskiden her yer parktı bahçeydi, çoluk çocuk piknik yapmak için kilometrelerce yol gitmezdik. tüm mahalleli parkta rastlaşır kaynaşırdı, herkes birbiriyle park bahçede tanışırdı.
  eskiden denize girmek için para verene gülerdik, şimdi para vermeden kumda bile yürüyemiyoruz tüm sahil şeridi özelleştirilmiş.

  turizm'i bitirdiler
  eskiden bu ülkeye kaliteli turist gelirdi mesela, para kazandırırlardı. mevsimlik turizmden milyonlar koca yıl ev geçindirirdi. şimdi para kazandıran turist gelmiyor birde üzerine 4 milyon tane sürekli para harcadığımız mülteci var.

  ekonomiyi bitirdiler
  eskiden benzin deposu yarımı gördümü hemen fuller, gezerdik, şimdi benzin uyarı gösterge ışığı yanmaktan patladı.
  eskiden eşe dosta düğünlerde çeyrek altın takan ayıplanırdı. şimdi herkes grama düştü çeyrek takan kral muamelesi görüyor.

  ve en önemlisi sevgiyi saygıyı bitirdiler.

  kıyaslamaya gerek var mı?