• ülke olarak komple dışkıya boyanmışız, gelen ineklerden aşağını beklemiyorduk zaten.
  • hiç ahıra girmemiş yazar beyanı.
  • rezalettir. zavallıları ölüme bokun püsürün içinde göndermişler, yazık.
  • insanlık dışı görüntülerdir.

günlerce,uygun olmayan şartlarda; gemiyle okyanus aşmış zavallı hayvanlar.

koca bir ülkenin kendi besi hayvanı çiftliklerini kuramaması ancak gerizekalılıkla açıklanabilir.
  • hiç mi inek görmediniz aq. inek bu önce işer sonra çişinin üstüne yatar aklına bile gelmez nere yattığı. normal şartlardada yapıyorlar bunu yani.
  • gemi ile binlerce hayvan gönderiyorlar şartlar çok kötü sadece boka bulanmışlarsa iyi.
  • bakın çok ilginç- bazı insanımsılar hayvanların dışkıya bulanmasının “iğrenç” olduğunu düşündüğümüz için tepki verdiğimizi zannedip nolcek yeağ diyor. mesele arkadaşım, orada nefes alan, göz yaşı döken, hisseden canlıların boka bulanmış bir şekilde, güneş ışığı almadan, yürüyemeden, koşamadan, havasız şekilde günlerce tutsak edilmesi. ha sonra da katledilmesi... yemin ediyorum gram vicdanınız yok sizin ya...
  • türkiye'de bu görüntüler epey normaldir. türkiye'deki kişisel(köylülerin vs.) ahırlardaki hayvanların çok büyük bir çoğunluğu böyledir. ahıra bir kaç kez girmiş bir kişi bunu farkeder. hayvanların bacaklarında kurumuş boklar olur. aslında hayvanların dışkıları hergün temizlense de bir yerde tıkılı kalan hayvanlar dışkılayıp sonra aynı yere yatınca bu durum olur. insanlarda sürekli hayvanlara bakamayacakları için bacaklarında böyle kurumuş izler hep görülür. açıkcası çok fazla ahıra girdim ve hayvan gördüm ve bacağında böyle izler olmayanını şu ana kadar görmedim. ancak yazın açık alanda olan hayvanlarda daha az olabilir, onlar bile işeyip sıçıp aynı yere yatarlar.
  • hiç hayvan görmemiş yazar beyanı. arkadaş hiç mi köyünüzde,memleketinizde hayvan görmediniz ne şartlarda bakılıyor diye ya da ahıra falan girmediniz. bu kadar duyar kasmayın bence, hayvanlarda hastalık çıkarsa amenna geri gönderilmelidir mutlaka ama lütfen bu kadar abartmayınız. mesela bokun içinden geçtiği bağarsağı tüketiyoruz türk halkı olarak (bkz: kokoreç)
hesabın var mı? giriş yap