şükela:  tümü | bugün
 • çok iyi de oldu, çok güzel iyi oldu tamam mı. haa başörtü kurban olduğum ya resulullah'tan gelebilir.

  amma lakin ki öyle değildir.

  öncelikle gelişmekte olan bu ülke böyle bir zamana girmeye elverişliydi sadece yeni gelen hükümetin bu dönemde iktidar olması onların şansıydı.
  bu ülkede zaten vakti gelen uygulamalardı. bunları zaten firmalar ihtiyaç doğrultusunda karşılayacak ve büyük karlar yine elde edeceklerdi. tayyip in yaptığı şu oldu (nacizane görüşümdür tüm yazdıklarım) büyük yatırımcı ve firmaları bu değişikliklerin olması konusunda desteklemekti. yani büyük teşvikler ve ihale vermeler ve el altından paralar dolandırmak yoluyla bu firmaların işlerini kolaylaştırdı.

  hemen hemen hepsi için yasalarda değişikler yaptı (ki bunları öğrenmek için torba yasalara bakmak yeterli olur.) yönetmeliklerde, bürokrasiye takılmadan ve büyük vergiler vermek zorunda kalmadan girişimlerini gerçekleştirebilmeleri için ortam sağladı.

  ama neticede dönüp tekrar bakarsak her sağ görüşlü parti kafası ile devletin kurumlarını düzenlemek rayına oturtmak gibi meşakkatli bir işle uğraşmak yerine hepsini sattı özel sermayeye ve hiç uğraşmadan ülkeye teknoloji getirmiş oldu.

  şimdi akp iktidarına bakınca ne kadar çok para yediklerini ve yedirdiklerini görebiliyoruz. özellikle internet gibi, yeni teknolojiler ve yatırımlar zaten ülkemiz piyasasına gireceklerdi bunu bu hükümete yada bir başka hükümete mal etmek oldukça anlamsız bir yaklaşımdır.

  haa tüm bunlar yanlışsa da öngörüsüz herifler kendi getirdikleri internet ile kendi başlarını belaya soktular.

  benim yorumlamam bu kadar. hadi hayırlı işler.
 • akp zamaninda türkiye'de iphone kullanilmaya baslamasiyla yarisamaz.
 • akp den önce iphone vardı da biz mi kullanmadık dedirtecek hadise
 • (bkz: twit mi o?)
 • bireylerin internete erişim imkanının üssel artışa geçiş döneminin akp iktidarı dönemine denk gelmesi de bizim şanssızlığımız.