şükela:  tümü | bugün
  • rusya devlet başkanı vladimir putin'in dün yaptığı açıklamada kullandığı 'müttefiklerimize destek veririz' açıklamasıyla ilgili, rusya parlamentosunun alt kanadı duma’nın güvenlik komitesi başkan yardımcısı aleksandr şerin'in açıklaması.

adam açıkça, müttefiklerimiz derken, suriye, iran, kuzey kore ve çin'le birlikte türkiye'nin de adını sayıyor.

kaynak: https://tr.sputniknews.com/…harekete-gecmeye-hazir/

bence, çok iyi bir açıklama. avrasya cephesinin netleşmesi bakımından olsun, türkiye'ye yönelik abd tehdidinin boyutuna yanıt niteliği taşıması açısından olsun.
  • saldırı olduktan sonra nasıl harekete geçecek merak konusu. rus dostlarımız soğuk suyla elimizi yüzümüzü yıkayacaklar anlaşılan.
  • işte yıllardır beklediğimiz, ihtiyacımız olan müttefiklik dedirten açıklama.

amerika'nın bizimle oynamasına yıllardır göz yumduk. bir müttefiğimiz olacaksa bu ülke rusya olmalıydı, lider de elbette putin. işin kulis kısmını çok bilmiyorum ama gerçekten güven veren ve mert bir adam duruşu var.

rusya'nın yanında iran ve çin gibi iki hem silahlı hem ekonomik anlamda güçlü ülkenin de yanında olmuş oluyoruz.

espiri olsun diye demiyorum; şimdi amerika düşünsün.
  • yarrağını yiyeyim putin dedirten açıklamadır.
  • kaynak sputnik olduğu için güvenesim var. gerçekten böyle söylemişse, tavır koyma açısından çok güzel bir jest olmuş. yoksa zaten türkiye'ye nükleer saldırı yapılması halinde rusya'nın abd'ye saldıracağını düşünmek hayalperestliğin ötesinde bir saçmalık olur. götü sıkışınca o süper güç abd bile baltık ülkeleri veya ukrayna için parmağını kıpırdatmıyor. tallinn'i, riga'yı kurtaracağım diye new york'a atom bombası yer mi adamlar? aynı şekilde rusya da yalnızca türkiye'nin tehdit altında olması halinde hiçbir şey yapmayacaktır.

bu açıklama, safların belli olması açısından değerli. helal putin, spr aynn byle dwm.
  • ben kim’ciyim abi.
  • ne olursa olsun kim atarsa atsın ilk nükleer bombayı konum itibariyle biz yiyeceğiz orası kesin. bir nevi de kobayız yani. bakalım türkiye'ye ne olacak diye bombayı atıp sonuçlarını da incelerler.
  • kuzey kore ile aynı safta olduğumuzu öğrendiğimiz açıklama.
    bu türkiyenin geleceği açısından çok kötü bir haber.
    kuzey kore coğrafi özelliklerinden dolayı kendini kurtarır ama türkiye kurtaramaz.
    herkes aklını başına toplasın bence.
    bizim ligimiz bu olmamalı.
  • şuna döndükten sonra bir sike yaramayacak yardım açıklamasıdır.

http://cimg.tvgcdn.net/…/xfiles-thehost-flukey3.jpg