şükela:  tümü | bugün
  • herkes kafayi turkiye'den siktir olup gitmek'le bozmusken, yaklasik 2 ay sonra gerceklestirmeyi planladigim eylem.

zaman zaman, keske turkiye'de degil de avrupa'da dogsaymisim diye geciriyorum icimden. insanlar gap year'larinda taylanda mi yoksa hindistana mi gitmeli planlari yaparken sabah uykulu gozlerle "nolmus lan mansur baskan almis mi" diye uyanmayi yada gezi olaylarinda icimin icimi yemesini ben de istemezdim belki ama olan olmus. turkiye'de dogup buyuyup arkadaslari, sevgiliyi, aileyi geride birakirken bir yarinizi da geri birakmamaniz, turkiyede olan bitene seyirci kalmaniz bana gore mumkun degil, mumkunse bile ben yapamadim. gayet mutlu 3 senelik avrupa macerasindan sonra artik zamanin geldigini hissediyorum ben de artik.

bir de turkiye'den siktir olup gitmek isteyenlere tavsiyeler gibi bir baslik daha vardi ona benzer birseyi de baslatacagim yakinda. donmek isteyip cesaret edemeyenleri gaza getirmek icin.
  • ters muadilinin sayfalarca anlatilmasina karsin bu eylemin hic dikkate alinmamasi bir turkiye gercegidir.
  • duzgun ve kaliteli bir yasam istiyorsanız turkiye'de dogup buyuyup arkadaslari, sevgiliyi, aileyi geride birakirken bir yarinizi da geri birakmamaniz, turkiyede olan bitene seyirci kalmaniz gerekiyor. ben bunu yapmaya en büyük adayım, zamanında yapmışlığım da var. yapan da bir sürü insan tanıyorum. aile dediğiniz henüz evlenmediyseniz annenizle babanızdır zaten, herkes çok sever annesini babasını ama bu apayrı bir şey. herkesin kendine ait bir hayatı var.

bir yerde doğup büyüdünüz diye oraya ömür boyu katlanmak zorunda değilsiniz. daha önce yurtdışında yaşamayı denemiş, geri dönmüş birisi olarak diyorum ki geri dönüp türkiye'de temelli yaşamayı düşünenlere saygı duyuyorum. gercek anlamda yurtdışında yaşamak istiyorsanız ağır bir süreçten geçmeniz gerekiyor.

ben de ozleyip yurtdışında yaşayamayacağımı düşünüp döndüm. türk yemeklerini, ailemi, arkadaşlarımı özledim. 5 senedir türkiye'de yaşamaya çabalamama rağmen olmuyor, yapamıyorum, medeni bir yaşamı, değer görmeyi, yüksek hayat kalitesini tattıktan sonra, her gün kendimi daha değersiz, güvensiz hissettiğim, yaşam kalitemin sürekli olarak düştüğü, ve geleceğimin olmadığı, yarın başıma ne geleceğini bilmediğim bir ülkede, türkiye'de yaşayamıyorum.

umarım gitmek isteyen herkes hayallerine ulaşır, geri dönenler de bu kadar negatif ve belirsiz bir ortamda huzuru bulurlar.

tanım: gerçekleştirmeden önce çok çok iyi düşünülmesi gereken eylem.
  • iki sene öncesine kadar yaptığım eylem. babam siktir ediyordu gidiyordum geri geliyordum.
  • birkaç ay içinde yapacağımdır.
  • mart 2017 hollanda olaylarına istinaden yazıyorum. avrupa'da yaşamaktan memnun olmayan, dil öğrenmeyen, kendini geliştirmeyen, trafik kurallarına uymayan, domuz eti görünce midesi bulanan, büyük camilerde namaz kılmak isteyen, orada kendini kabul ettiremediği için ikinci sınıf insan gibi hisseden, avrupalıları sevmeyen, onları anlayamayan ve yaşam tarzlarını onaylamayan şahısların bir an önce yapmasını dilediğim eylem.

buradaki avrupa topluma ayak uyduran, bunu zorunluluktan değil, kurallara uymaktan ve küresel kültürün bir parçası olmaktan haz alan bizim gibi insanların imajını zedeliyorsunuz. sana yeni bir ülkede geniş imkanlarla yeni bir hayat sunan avrupa ülkelerinin faşist, nazi kalıntısı falan olduğunu düşünen herkes ülkesine dönebilir.

müslüman türk kültürünü benimseyenler için en uygun yaşam alanı türkiye'dir. dinler ve ırklar üstü küresel insanlar beğendiği her yerde kimseden rahatsız olmadan ve kimseyi rahatsız etmeden, mağdur falan olmadan huzur içinde yaşayabilirler.

buranın da huzurunu kaçırmayın. türkiye'yi mahvettiniz, buraya bari dokunmayın.
  • (bkz: türkiye'den siktir olup gitmek) başlığıyla ülkeyi terk edenlerin muharrem ince cumhurbaşkanlığı ile gerçekleştircekleri eylem.
  • 2009 senesinde yaptığım, 2012'de kesinleştirdiğim eylem.
  • bugün canlanma ihtimali olan başlık
  • bu geceden itibaren gündeme gelme ihtimali olan başlık.