şükela:  tümü | bugün
  • sorun güzel ülkemizin insanlarından önce güzel ülkemizin eğitiminden sağlığından güvenliğinden sorumlu çirkin yöneticilerinde. evet osmanlı toplumundan bize bir miktar gericilik ve rüşvetçilik dinimizdende bir miktar adam kayırmacılık ümmetçilik memleketçilik kalmış olabilir. ancak bu demek değildir ki sen 20 yıl gibi kısa bir sürede monarşiden cumhuriyete şeriatten laikliğe harf devriminden tut devlet ekonomisine geçilen devrimleri başarmış bir liderin ve bunu halka rağmen yapmış bir liderin ardılları olarak vasatlığa boyun eğ. idealist kadroların oluşturduğu eğitim programını 3 kuruşluk emperyalist rüşveti için ortadan kaldır. 5 kuruş rüşvet için tarım yapanın ümüğüne çök. ülkenin madenlerini sat. barajlarını köprülerini yollarını limanlarını okullarını hastahanelerini sat. tütün fabrikalarını alkol fabrikalarını sat. bunlar yetmesin. küçük esnafın tepesine binen mafyalara göz yum çocuklarını zehirleyen örgütlere göz yum. azıcık kafasını kaldıran senden olmayan iş adamına cezalarla çök.
    sen şimdi bütün bunları bizim toplumun iki yüzlülüğüne, çıkarcılığına , yalancılığına mı yoruyorsun. boş yapıyorsun canım kardeşim boş yapıyorsun.

"ben yaptım hector ben. yılan yiyen insanlardan bir ulus yarattım.

sende 3 kuruş rüşvet ve itibar için hepsini sattın. sayın politikacı hepsini sattın.
  • biz de kendi arkadas ortamimiza hayt huy davranan nerde nasil duracagini bilmeyen adamlari istemiyoruz. benzer iste.
    baktiginda romanya, bulgaristan bizden cok mu iyi dersen degiller. ama sen ortadogulu arap hayranisin.