şükela:  tümü | bugün
 • brett mcgurk’ün ypg ve daeş faktörü sebebi ile ısrarla ortamı gerdiği, türkiye'yi daeş ile irtibatlı göstermeye çalışılan, s-400 füze savunma sistemleri üzerinden restleşmenin yaşandığı bir ortamda donald trump ve ekibinin cehaleti ve savaş yanlısı tutumları ile gündeme gelen olasılık.

  ypg'nin devamlı ve inatla silahlandırılması, türkiye sınırına abd özel harekat birimlerinin konuşlanması ve trump'ın rusya ile yakın ticaret yapan tüm ülkelere ambargo kararı almaya hazırlanması tesadüf değil.

  ht yazarı serdar turgut da benzer tehlikeye dikkat çekiyor.

  abd bu olası savaşta direkt olarak yer alır mı bilemem ama türkiye karşısında guruba destek vermesi yüksek olasılık.
 • nerede bekliyorsa, onu tespit edip yan yollara sapalım. bu ne biçim başlık. savaş içimizde arkadaş. biz savaşla yaşıyoruz. uzaklarda bir yerlerde bizi bekleyen bir savaş ve tabii yürüyen bir memleket yok ortada.
 • iç savaş değil devlet veya devletlerle savaştır.

  abd'nin havadan taaruz edip stratejik hedefleri vurduğu ypg ve amerikan özel birliklerinin ise karadan taaruza geçtiği olası bir savaştan söz ediyorum.
 • abd'nin şu an bir savaşa girmek için bütçesi yok, ha başkalarını türkiye karşısında savaşa sokma ihtimali var tabi ki. ancak bu durumda da nato üyesi olduğu için diğer nato ülkelerinin de müdahale etmesi gerekecek, yani abd'nin. peki türkiye'yi nato'dan çıkarıp yapma ihtimali var mı? çok düşük. çünkü bu sefer zaten şangay beşlisine yakın olan türkiye'yi tamamen kaybedecektir.

  kaldı ki abd türk ordusunun savunma savaşındaki gücünün farkında. yani havadan taaruz abd'nin okyanus ötesinden gelip kaybetmesine en büyük sebep olacaktır.
 • olmayan tehlikedir. abd bizimle savaşmaz, çünkü savaşmasına gerek yok.

  ambargo eğer çok zor bir durumda türkiye'nin işini 4-5 ayda bitirir. çünkü yeterli tarım ürünümüz yok.
 • valla o iş öyle kolay olsa, amerikan enikleri gider, hoplayıp zıplayan kuzey kore'ye hallenirdi. onu dahi götü yemeyen abd ve uşakları türkiye'ye saldıracak he mi??

  s400 sonrasında bu tip başlıklardaki artışı ve s400 sisteminin aslında işe yaramaz ve gereksiz olduğuna atfen yazılan entryleri de dikkate alınca, maksat az çok anlaşılıyor.
 • sıcak savaşın ne kadar masraflı ve sonuçları öngörülemez olduğunu afgan ve ırak savaşlarıyla gören amerikanın sıcak savaşa cesaret edemeyecek olmasından dolayı saçma bir başlıktır.
  bırakın sıcak savaşı iç savaşlar bile bütün dünyaya bela oluyor. ıraktan ağzımız yandı, artık isyanlarla ve iç çatışmalarla işimize bakalım dediler, arap baharı ellerinde patladı. turuncu devrimler bile ellerinde patladı. 10 sene geçmeden gürcistan ve ukrayna ikiye bölündü.
  eğer amerika sıcak bir savaşa girebilecek olsaydı israilin bu kadar fişeklemesine direnmeden irana girişirdi.
 • türkiye ile kuzey kore'yi bir tutan salakları göstermiş iddiadır. kafanız mı güzel lan sizin? kuzey kore nükleer ve askeri açıdan büyük bir güç. türkiye daha tankını bile yeni üretmeye başladı. kuzey kore ile türkiye bir mi?