şükela:  tümü | bugün
  • efsanevi nesillerin en efsanevisidir diye iddiada bulunmak yanlış olmaz. maçların erken saatlerde olduğu, hasan şaş'ın gol attığı yılları hatırlıyorum da ne günlerdi lan. hasan şaş futbolu bıraktı, hakan şükür milletvekili oldu ama biz hala 2018'e saklıyoruz ümitlerimizi.
  • ilhan mansız senegal'e çok klas bi gol atmıştı hey gidi.. her golde balkona koşup gool diye bağırıyorduk, hoplayıp zıplıyorduk. annem desen çiftetelli oynuyordu evde baya baya. çok sevinmiştik. yıl 2002. sonra ne oldu? ilhan mansız futbolu bıraktı ve dizilerde oynadı, televizyon programlarında buz pateni falan yaptı. ümit davala desen gitti rap albümü çıkardı. şaşırdık.. gülümseyerek ve gururla anıyorum şimdi 11 yıl öncesini.
  • ayrıca bu efsanevi nesil japonya ve güney kore ile oluşan saat farkı yüzünden maçları okullarında, sınıflarında ya da benim gibi okulun kazan dairesinde izleme şerefine de erişmiştir.
  • ilkokul 5. sınıftım hey gidi günler hey. tüm okul eğitim öğretime ara verip tüm öğretmen ve öğrenciler oturup maç izlemiştik. nasıl bir atmosfer vardı o zamanlar yaşamayan bilemez tabi.
  • tarihe tanıklık etmiş sevimli nesil.

bu tarihin tozlu sayfaları arasında olmaktan gurur duyuyorum.
  • okul kantinindeki televizyondan brezilya maçını izlemiş nesil.hasan şaş'ın golüne çılgınalr gibi sandalye tekmeleyerek sevindiğimiz dün gibi.
  • brezilya maçında okula gitmemiş nesildir. ronaldo'nun golüne ofsayt var, kuraya ise almanya gelseydi elerdik finale kalırdık demiş nesildir. ne günlerdi.
  • maç olduğu saatlerde ders işlemek yerine okulun salonunda hocalarla maç izlemiş kişileri de barındıran nesildir.
  • 12 de başlayan maça yetişmek için okul çıkışında koşa koşa evine gitmiş nesildir.