şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 1-) kafaları, zihniyeti tez elden değiştirmeye hazır olmak,
  2-) çakma olan her şeyin yerine gerçek olanı tereddüt etmeden koymak,
  3-) çağdaş bilim, teknik, uygarlık, sanat alanında, insan/kadın/çocuk/sosyal/siyasal/ulusal vb haklarda gelinen düzeyin de ilerisine gitmeyi acil hedef haline getirmek,
  4-) ilerlemenin önündeki tüm engellerden kurtulmayı ne kadar acı verici olursa olsun göze almak,
  5-) sevgiyi, şefkati, adalet duygusunu, empatiyi, dayanışma ruhunu körelten etkilere amansızca karşı koymak, insan onurunu tüm önceliklerin en başına yerleştirmek, ayrımcılığa, insanın insanı ezmesine, insanın hangi gerekçeyle olursa olsun putlaştırılmasına taviz vermeksizin karşı çıkmak.
 • laiklik
  laiklik
  imam hatipler kapatılsın
  laiklik
  laiklik
 • sadece atatürkçülük hepsini kapsıyor
 • 1-eğitimde revizyon. öyle direkt finlandiya modeli falan bizde işe yaramaz. bizim kültürümüze uygun, hakikaten iyi niyetle hazırlanmış, ideolojisiz bir eğitim.
  2-çalışma şartlarında revizyon. özellikle işçiyi koruyan kanunların bir an önce yapılması.
  3-vergi revizyonu. gelir dağılımını düzenleyici ciddi bir vergi revizyonu. bu sayede 2 apartman dikenin trilyonları olmasını engelleyici politikalar üretilmesi
  4- kamuda tasarruf politikası.
  5-ve tabii ki adalet ve kanunların doğru uygulanması.
 • 5 harf
  (bkz: t a m a m)
 • 1- en az 2 yıl.
  2- tarım
  3- hayvancılık
  4- tarım ve hayvancılık için devletin aracı kurumları ortadan kaldırıp, kendisinin dağıtım ağı kurması.
  5 - en az 10 adet yazılım şirketi. program, oyun vs. yapımı. programlar devletin kurumları için kullanılacak. windows yerine rafa kaldırdıkları pardus kurulumu ve kullanımı. ( sonradan çakma olan pardus değil ) dünya çapında ses getirecek en az 1 tane aaa oyun. ( mesela crysis ile haber olan cevat yerli, crysis oyun motoru. mount and blade başarısı ( ki karı-koca bu işe girişmişlerdi şimdi en çok beklenen oyunlardan bir tanesi ) ( bu alanda milyon dolarlar dönüyor. tarımda 3-4 senede alınan mahsülün getirisi kadar getirisi var ama gelişim için imkan sağlanması gerekli. )