şükela:  tümü | bugün
  • evet beyler, bu sefer kesin yırtıyoruz ülkecek. çünkü formülü buldum, şimdi patent almaya gidiyorum.
    madem bizim olayımız inşaat, madem bizim derdimiz arsadan parsa kapmak, o halde kendi ekonomimizi de buna uyarlayalım. ben derim ki dünyanın ileride değerleneceği düşünülen yerlerinden ülke olarak arsa alalım. paris'in banliyöleri olur, londra'nın kenar mahalleleri olur, ne bileyim pekin'in dışı bile olur. en nihayetinde hepsi ileride çok değerlenecek. sonra yavaş yavaş dikelim buralara binaları. inşaat bizim işimiz en nihayetinde. ne kadar zor olabilir ki. olur da yabancılar bu girişimi çakar da izin vermezse ordaki vatandaşlarımızı örgütleyip el altından yürütelim bu işi. bir sürü gurbetçimiz var. 70 milyonun gelirini bölüştürelim bu gurbetçilere. (ama hepsine boş senet imzalatalım öncesinde. hemşeri hemşeriyi gurbette öper olmasın sonumuz)

2-3 milyon konuta ulaşana kadar çalışalım. 10 yıl dişimizi sıkalım gerekirse. eninde sonunda değerlenir oralar. 10 yıl sonra kira geliriyle misler gibi yaşarız ülke olarak. ondan sonra yemişim sanayisini turizmini. 2-3 milyonluk konutun kira geliri her türlü döndürür ülkeyi.
  • (bkz: remove kebab)
  • sezgin kaymaz'ın kün adlı romanını okuyalım, okutalım. gayet ciddiyim.

(bkz: kün/@invulnerable)
  • atom numarası 8 olan, o harfi ile simgelenen element kurtarır.

beyinlere bolca lazım (bkz: oksijen)