şükela:  tümü | bugün
  • ekonomistleri baş köşeye alalım.
  • üretime, katma değere önem vermeyen zihinler değişmedikçe rakamlarla ifade edilemeyecek miktardır. ne kadar olursa olsun onuda betona gömerler.
  • basta ki hırsızlar çaldıklarını versin yeter. bir yıla düze cikariz.
  • geriye kalan %49 dur.
  • türkiyeyi hiçbir para miktarı kurtaramaz. türkiyeyi kurtaracak tek şey eğitimdir. şimdi haberlerde izliyorum. karadenizde sel felaketi olmuş, 4 köprü yıkılmış, 40 köye ulaşım sağlanamıyormuş. cahil ve beyinsiz para sahipleri ülkenin tüm ormanlık alanlarına, meralarına gidip beton dökerse ne olacaktı başka. oraya hes buraya hes yaomayın etmeyin dediğimizde de rererörö, ölkenin gelişmesini istemiyorlar yatırım yapılıyor kıskanıyorlar diyen beyinsiz sürüleri doğanın intikamı çok acı olacak.

yatırım yapın yapmayın demiyoruz ama yapınca bu işin ehillerine bi danışın olmaz diyorlarsa olmaz işte amk zorlamayın. ormanları yaktınız imara açtınız, tarlalara havalimanı yaptınız çöktü, doğanın tüm güzelliklerine hes yapıp kuruttunuz alın size sonuçları alın. ama siz ibret almaz suçu haşa allah'a atarsınız.

hükümetin milletvekilleri haber kanalına bağlanıp mal kaybından bahsediyorlar. yeminlen acıyasım gelmiyor artık bunlara. çünkü beyin almıyor. anlatsan da boş ağlasan da boş.
  • ceplerimizdeki son bir lira. gözlerini o bir liraya dikmelerinin başka bir açıklaması olamaz.
  • 200 milyar dolar borç, 200 milyar dolar üstümüze başımıza temiz kıyafetler, 100 milyar iç borç, -1 adam.

500 milyar dolar - 1 adam diyorum ben.
  • yoktur da ayrıca borcu kapatsak ne olacak?

borcu 100 milyar dolardan 400 milyar dolara çıkaran, borçsuz ülkeye kanal ankara yapar yine borçlandırır.

bırakın inceldiği yerden kopsun. beraber mi bot bağladıkaminüm. herkese giren bana da girer.