şükela:  tümü | bugün
  • "neoliberalizmin tek bir şekli var, türkiye buna uymuyor, türkiye'de şu yok bu yok" diyerek yoklar tarihi yazmak hiçbir bilimsel metodolojiye uygun değildir, bu yüzden bilimsel bir iddia içermez. işçi haklarına yapılan katliam sadece neoliberal rejimleri de nitelemez. kapitalizmin tüm dünyada eşitsiz geliştiği ve türkiye'nin mevcut durumu (ve tarihi de tabii ki) göz önünde bulundurulursa neoliberalizm ve faşizmin akraba evliliğinin ölü doğan çocuğu denebilir türkiye için.
  • kesinlikle neoliberal değildir hatta bi yandan baktığında bu kadar çok sosyal yardım vs derken rezalet boyutta bir karmaşa hakimdir. bi yandan neosuz liberal olmaya çalışan türkiye (o da yarım yamalak her şeyde olduğu gibi çarpık) diğer yandan sosyalist kafaya islamî cepheden özenmeye, onu içselleştirip oyları elinde tutmaya çalışan bir hükûmet var. yani boku yemişiz.

    ek: elbette neoliberalizmin tek bi tarafı olamaz da burada sohbet kafasında yazıyoruz, en azından benim bilimsellik kaygım yok sadece maddi hata olmasın yeter. yoksa neoliberal özellikler de buluruz elbette ama genneliyoruz geçiyoruz.