şükela:  tümü | bugün
  • chp 19. olağanüstü tüzük kurultayı’nda konuşan kılıçdaroğlu beyanı.

http://www.cumhuriyet.com.tr/…dan_kurtaracagiz.html

tam kurtaracakken elinizden kaçırıp ertesi gün, “böyle bir şey olabilir mi?” demek yok ama değil mi?
  • (bkz: inşallah canım ya)

kılıçdaroğlu bitti artık. oy moy yok sana. işin gücün gaz almak. bizlerin umuduyla oynamak... kendimi bildim bileli chpliyim iyi partiye vereceğim artık oyumu. devlet bahçeli'den zerre farkın yok çünkü... anca gaz al. misyonun bu kadar. rolün bu kadar sistemde. karşısında gibi göründüğün sistemin en önemli ayağı sensin. seninle güçleniyorlar. çünkü hayal etmemizi, umut etmemizi istemiyorsunuz. her defasında umudumuzu kırararak sistematik olarak yılgınlığa sürüklüyorsunuz. bilinçli olarak yapıyorsunuz bunu. düş artık çocuklarımızın geleceğinden. ilk seçimde göreceksin; seçmenin her şeyin farkına vardı. seni istemiyoruz. sen bizim inandığımız partinin inandığımız lideri değilsin. anla.
  • yav he he diye cevap verilmesi gereken önerme.

ha kurtulunur da, sen bunu babayı yaparsın kemalcim. sen anca kınarsın. bırak koltuğunu artık istemiyoruz seni anlamıyorsun.
  • seçim iş başına gelmiş birine bunu demek muhtemel oy potanasiyelinizi düşürmektir. pek tabi ki başarısızlığın en büyük sebebi, bu ve benzeri söylemlerdir. 2002'de devletin hemen hiç bir kurumunda yer edinememiş bir parti iktidara geldiyse, ve bu parti her seçimde daha fazla oy aldıysa, liderine diktatör demek aşağılık kompleksi olarak görülür. halk tarafında da öyle görüldüğü her seçimde tasdiklenmiş olduğundan, tartışmaya mahal yoktur.
  • hepimizin kurduğu cümlelerden farkını anlayamadığım beyan.

yahu adam, inan biz de diyoruz. ama senin demen neyi değiştiriyor? oy mu artıyor sen böyle deyince? ben ömrü hayatımda bu denli basiretsiz bir insan evladı görmedim. diğeri de abdullah gül. ulan beni partinin başına koyun, 35 garanti. enn azından güzel laf eder ağzım. bu ne abicim? ne yapmaya çalışıyor bu adam?

ayrıca diktatör bozuntusu ne demek? tam olamayan, keşke daha iyi olsa dediğiniz diktatör mü? sen misin mesela daha iyi diktatör?
  • gizli aktroll'lerin hemen saldırıya geçtiği açıklamadır.

bazı geri zekalılar, kemal kılıçdaroğlu gidince chp yüzde 40-50 oy alacak zannediyor ya en çok ona gülüyorum.
  • iddialı cümledir.
  • (bkz: tutmayın küçük enişteyi)

salıverin gitsin.