şükela:  tümü | bugün
 • çılgın amerikalı
  hanım kızımız istanbul'u biliyor ve aynı zamanda türkiye'nin orta doğu'da olduğunu düşünüyor.
  ayrıca 0:44 saniyedeki afeti devran türkiye'ye gelecekmiş. sınır kapısında beklemeli kendisini.
 • ülkemizi avrupaya doğru eş değer bir şekilde haritada yasladığında yüzölçüm olarak fransa, almanya ya kadar gider bir coğrafi büyüklüğe sahibiz. ve bu büyüklükte bir ülkenin %60 lık kısmı zaten ortadoğu arenasında kalıyor gerçekten de.

  büyük şehirlerde yaşayıp kendini avrupalı gören arkadaşlarımızın istanbuldan hemen çıkıp bilecik de bir kahvede oturan amcalarla bir sohbet etmesini dilerim, o zaman daha real bir yaklaşım olabilir.

  ha bizim dediğimiz ortadoğu ile bahsi geçen ortadoğu aynı coğrafi kelimeye ait olsa da anlam olarak aynı olmuyor malesef.

  öte yandan avrupa, yüzölçüm vs diye olaya girişmemin nedeni burdan çık macaristana git onlar da bizi hala şallı, peçeli,şalvarlı arap zannediyor, amerikaya gitmeye gerek yok bunun için...
 • haklıdır. türkiye ortdoğudadır.

  https://en.wikipedia.org/…hographic_projection).svg
 • istanbul boğazı'nın öbür tarafında ikamet ettiği için avrupalı olduğunu sanan türk'ten evladır.

  türkiye cumhuriyeti vatandaşlarının ekseriyeti ortadoğu toplumlarının pek çok özelliğini taşımaktadır (ten-saç rengi, boy, tavır ve davranışlar, gelenekler, giyim tarzı ve benzeri). bu sebeple bir avrupalıdan ziyade ortadoğu halkı olduğumuzu düşünüyorum. köken olarak orta asya, arap, acem ve daha pek çok milletle de akraba sayılırız (avrupa halkları da var, haritanın sağından kalkıp geldiğimiz için daha az etkili olduklarını düşünüyorum).

  bu sebeplerle 1 yaklaşık sonuç bulmuş bir amerikalıdır.
 • haklıdır, çünkü türkiye orta doğu'dadır. ülkesinin hangi coğrafyada olduğunu bilmeyen mallardan daha akıllıdır.
 • cografya bilgisine sahip olan az sayida amerikalidandir
 • (bkz: murican) (bkz: murikali)

  edit: bunu ameriga basligina linklemis moderasyon halbu ki murican ile kastedilen dunyanin geri kalanindan bi haber amerikali

  ornegin

  muricanlar dunyayi nasil gorur

  murican olmak

  murican way
 • doğru bir sanıda olan amerikalıdır çünkü türkiye zaten bir ortadoğu ülkesidir.

  bunu kabullenmeyip kendisini avrupa ya da amerika ülkesi sananlara ise söylenecek uygun lafları diğer yazarlar ya söylemiştiir ya da söyleyecektir.