şükela:  tümü | bugün
  • yanlış demokratik tercihler, yanlış siyasetler, ortadoğu bataklığı, çomar zihniyeti, bunalım, bunalım, kaçınma, görmezden gelme, umutsuzluk umutsuzluk... şikayet...

yetmedi mi?

kendimize gelme vakti geldi de geçiyor. bizler türkiye'nin en değerli hazinesi, en aydın beyinleriyiz, bizlerin üzerine düşen ulu önder'in çizmiş olduğu hedefte ilerlemek, asla vazgeçmemek... çanakkale'de, büyük taaruz'da dedelerimiz vazgeçti mi? hazarfen vazgeçti mi? şahin bey vazgeçti mi? nuri demirağ vazgeçti mi? vecihi hürkuş vazgeçti mi? binbir zorlukla uğraşan, en umutsuz vakayı canlandıran ulu önder vazgeçti mi?

gelin bu kadar umutsuzluk aşıladğımız yeter, bu ülkeyi kalkındıracak güçlendirecek, aydınlık yarınlara taşıyacak, içinde bulunduğumuz karanlık sarmaldan çıkabilmemiz için gerekli aksiyonları kamuoyuna taşıyalım... burada ülkemiz için fikirler sunalım... elimizden geldiğince hayata geçirelim, geçirilmesine vesile olalım... burada müreffeh türkiye'nin umudu olalım.

türkiye'nin genç ve aydın beyinlerinin üzerine düşen budur, muharrem abi'nin ateşlediği umut ışığını büyütelim ne dersiniz?

ilk öneri benden gelsin;
    tekstil sektöründe kalite olarak dünya standartlarının çok çok üzerinde bir kalitede üretim yapmaktayız, buna karşın markalarımızın bilinirliği zayıf, tasarımları ise vasat. önemli tasarımcıları ülkemize getirmeli üretim yapan firmalar (yeşim tekstil, menderes tekstil vb.) için kendi imzalarını taşıyan, koleksiyonlar üretilmesini sağlamalıyız. dünya pazarında bu markaların daha kolay adaptasyonunu sağlayabilmesi için daha universal isimler kullanmalıyız. gerekirse şanzelize'de mağazalar açmalı ve bu ürünleri asla ucuz fiyatlara satmamalıyız...

tekstilde kaliteliyiz, artık karizma da satabilmeliyiz...
  • herkes işini iyi ve dürüstçe yapsın yeter. kendi adıma konuşuyorum, kimseye bir borcum yok. kimseye karışmam etmem. olabildiği kadar ya da zannettiğim kadar kendi irademle yürürüm. biri önceden benim yürüdüğüm yola çizgi çizmiş olsun olmasın. hamasetten de tiksinirim.