şükela:  tümü | bugün
 • normal şartlarda 22 temmuz 2004 hızlandırılmış tren kazası ile iktidarlarının henüz ikinci yılında meşruiyetini yitirmesi gereken akp hükümetinin, 10 ocak 2018 tarihi itibariyle halen daha halkın tamamının uyanıp; ''bunlar din tüccarı sahtekarlarmış, ellerimiz kırılsaydı da oy vermeseydik''diyememesi sebebiyle gerçekleşmemekte direnen uygulama.

  28 mayıs 2013 taksim gezi parkı direnişi ve 17 aralık 2013 ihale ve rüşvet operasyonu ile halkın önemli bir kısmı uyanmıştı aslında. fakat gezi parkı direnişi; havuz medyasının olağanüstü kara propogandasıyla marjinaleşştirilmiş ve kabataş yalanı gibi manipülatif açıklamalarla akp tabanının kafası bulandırılarak geçiştirilmeye çalışılmıştı.

  ihale ve rüşvet operasyonu krizi ise hırsızın hırsızlığını ortaya çıkaranın bir başka hırsız olması sebebiyle elinde daha çok gücü barındıran hırsız tarafından püskürtülmüştü. sonrasında 15 temmuz darbe girişimi'ne uzanan süreç yaşanmış ve bu sürecin ülkeye bedeli çok ağır olmuştu, olmaya da devam ediyor.

  velhasıl, balon şişiyor.

  patladı, patlayacak.

  bakalım ne zaman, hangi uygulamayla?
 • akp balonu patlayacak ve buralar hep yeşil vadi olacak...
  umut yaşatan insanı verdim eline sazımı..
 • bu halk gezi parkından sonra bütün şansını kaybetti. hiçbir donemde 31 mayıs 2013 - 17 haziran 2013 arası olduğu kadar büyük bir uyanış olamadı ne yazık ki.

  akp medyası kara propaganda yapmamış olsaydı iktidarda kalabilmeleri ihtimal dahilinde bile değildi. o umut ortamını hatırlayın,31 mayıs'ta istanbul sokaklarında doğan umudu. o umut kaybolunca bitti her şey.

  tanım:olmayan akp uygulaması