• daha 1. madde ile sıçacak proje.
    meksikayi bu sektörden silecekmisiz lan adamlar 100 senedir bu isin içindeler.

direkt yaşayacağımız şey şu
    (bkz: kulaklarından tutar geçmişini siker atarım) emin ol sözde kalmaz uygulamaya geçerler

şöyle detaylıca okudum suser arada tost olmamızı istiyor sanırım.

italya-mafya
    çin-kara para aklama
    meksika-sentetik

bizi tost mu etmek istiyorsun sen hayırdır.

edit:ben niye meksika'yı mexika yazdım ki bunlar hep gavurca okumaktan kalma alışkanlılar.
  • direkt almanya'yı fethedelim üzerine konalım. daha kolay bence.

hem dünyada kıskançlık, hasetlik biter.
  • ne süper gücü, demokratik bir ülke olsak şu an yeterli dediğim başlık
  • zorlama işlerle süper güç olunmaz. nasıl ki insan bildiği işi yapınca kazanıyor o zaman bunu devletler ülkeler nezdinde de düşüneceksin. bu ülke tarım, hayvancılık ve turizm ülkesi. bunlara yapılacak yatırımlarla muazzam derecede kazanç sağlayıp, ülkeleri stratejik anlamda kendine bağlayabilirsin ama nerde...
  • charlie chaplin, “dünyanın süper güçten çok centilmenlik ve zarafete ihtiyacı var.” demişti. güçlerden sıkıldık, yaşasın nezaket.
  • kamu israfına son versek mesela...
  • "türk milletinin bağımsızlığını ve bütünlüğünü, ülkenin bölünmezliğini, cumhuriyeti ve demokrasiyi korumak, kişilerin ve toplumun refah, huzur ve mutluluğunu sağlamak; kişinin temel hak ve hürriyetlerini, sosyal hukuk devleti ve adalet ilkeleriyle bağdaşmayacak surette sınırlayan siyasal, ekonomik ve sosyal engelleri kaldırmaya, insanın maddi ve manevi varlığının gelişmesi için gerekli şartları hazırlamaya çalışmak" diye bu projenin hedefi anayasada 5. maddede anlatılmıştır. projenin adına da cumhuriyet deniyor olması lazım diye hatırlıyorum
  • neden olsun ki, baksana yazarlar bile burda dalga peşinde. yani bu ülkenin bir adım öteye gitmesini istemeyen adam dolu. kimisi akp varken ülke kalkınsın istemez kimisi ekrem varken istanbul boka batsın da gülelim ister. nereye süper güç olacaksın.

ayrıca bu ülkede demokrasiden çok kendi düşüncem hukuk problemi var etik problemler var. yoksa hoşgörü anlayış hepimizde var. ha “neden akp ye oy veriyor bu çomarlar” “neden cehapeye oy veriyor bu gavurlar” diyenlerin de çıkıp demokrasiden bahsetmesi de ayrı ironi o zaman herkes senin istediğine versin vermeyen boş.

kendi düşüncem;

- petrol geliri
    - nükleer güç

şunu kabul edelim tembel bir toplum değiliz çalışkan ve üretkeniz hatta çıkmaza girdik mi fazla yaratıcı ve zekiyiz. biraz petrol gelirimiz olsa, satmayı geçtim kendimize yetecek kadar dünya sikimizde olmaz. sonrasında nükleer gücü elde edebilsek o zaman tam bağımsız dokunulmaz olabiliriz. afganistanla pakistanın sosyal ve ekonomik olarak pek farkı yok ama afganları talan ettiler pakistan fakir ama dik durabiliyor. sonuçta bu melet kullanmak için değil korkutmak için yapılıyor. ve son çıkmazlarda ülkeleri yok olmaktan kurtarıyor
  • büyük savaşlar gerektirecektir.

şu an süper güçler bile savaşıyor. biz daha neyiz ki.
hesabın var mı? giriş yap