• din,dil,ırk,isim bir yana bence ülkeyi yönetmek demek sadece hitabetin iyi olması ve siyaset bilmekle alakalı değil .bence asıl önemli olan şey ekonomi bilgisi de olması.en azından ekonomi üzerine bir lisans veya yüksek lisans eğitimi almış olmalı .çünkü siyaset ve ekonomi birbirine bağlı olan şeyler.

sen hitabetim iyi diye rahat rahat konuşuyor olabilirsin ama bu konuşmalarının ülke için bir belirsizlik ortamı yaratacağını ve yatırımcıyı kaçıracağını tahmin edemiyorsan demek ki aslında sağlam bir ekonomi bilgin yok demektir.çünkü yatırımcının kaçması demek üretimin azalması demek bu da istihdamın azalması ,ihracatın düşmesi ve ithalatın artması demektir.yani gayri safi yurtiçi ve milli hasılanın düşüşü demektir .
    sonuç ise sürekli konuştuğumuz kurun yükselmesi.

tabi ki sadece ekonomi bilgisi de yeterli olmayacaktır ama siyaset ve hitabetle beraber olursa bence o zaman bazı şeyler yoluna girecektir diye düşünüyorum.
  • (bkz: dürüstlük)
  • siyasal islam belasını ülkeden def edebilmesi
  • yönetimi tek kişiye devretmeyi olağan gören bir anket. türkiye'yi tek başına yönetmemesi, diktatör olmaması yeter sanıyorum ki.
  • kandırılma yetisi
  • dürüstlük, adalet ve had bilme olarak cevaplanabilecek soru
  • erdoğan'in kahraman dediğine "hain' diyecek yeterliliğe ve cesarete sahip olsa yeter.

erdoğan'a hizmetlerinde ötürü teşekkür ederiz. bir sonraki liderimiz, cumhuriyet devrimlerini tartışmaya açacak ve seriat, hilafet mefhumlarini tekrar gündemimize getirecek.
  • sert olmalı, mert olmalı, fizik öğretmeni olmalı, 81 milyonu kucaklamalı
  • bu ülkenin aradığı özellik, dönemsel olarak değişen; namaz kılması veya içki içmesi özelliği. onun dışında aranan en önemli özellik ise ne kadar iyi laf ebeliği yapabiliyor oluşu.

dürüstlükmüş, sevgi tohumuymuş, adaletmiş, ekonomi bilgisiymiş, genel kültürüymüş, yöneticilik vasıflarıymış, ekibiymiş hiç önemli değil.

edit:içi boşaltılan kavramlardan olan adaleti unutmuşum.
  • karakter.
hesabın var mı? giriş yap