şükela:  tümü | bugün
 • en azindan biz bir irkiz diye eklemek istedigim baslik.

  tarihin her doneminde biz variz papaya diz cokturen de romayi yikan da biziz!
  biz sabir türkleriyiz!
 • türkiye cumhuriyeti gerek binlerce yıla uzanan köklü tarihi ile, gerekse toplum hayatındaki adil hukuk düzeni ile geçmişten bu yana imrenilen ve bazen de kıskanılan bir ülke olmuştur.
  türk ırkı, tarihi başlatan ve tarih yazan toplumlardan biridir. türkiye'de yaşayan birçok kesimin bunun önemini anlayacağını sanmıyorum, çünkü ortak bir geçmişi ve töresi olmayan topluluklar bulundukları topraklarda asimile olmaktan başka bir işe yaramamıştır.

  bugün avrupa kıtasını ve diğer ülkelerincelediğimiz zaman bozuk adalet düzeni, toplumsal kutuplaşma, ırkçılık, sosyal hayatın ve gelir düzeyinin dengesizliği gibi türlü sorunlar ile karşılaşırız. aynı durum maalesef bizim ülkemizde de var. ancak türklerdeki gibi milliyet ve töre bilinci olmayan bu ülkeler, zamanı gelince ilk iç çatışmada çil yavrusu gibi dağılıp duruyorlar. bizlerin sahip olduğu milli birlik ve bilinç onlarda bulunmuyor.

  son zamanlarda, özellikle ekşi sözlük gibi oluşumlarda, türklere karşı ciddi bir saldırı ve ırkçılık hakim. içeride ve dışarıda pek çok düşmanımız birlik halinde türklük ve kızıl elma ülküsüne saldırıyor; türklerin barbar ve işgalci bir toplum olduğu yönünde iftiralar atıyorlar. ama şu bir gerçekçi çamura düşen altın asla değerini kaybetmez. bizler kimin kim olduğunu ve ne için çalıştıklarını iyi biliyoruz.

  şu an duraklama dönemine girmiş olan türklük hissiyatı, gün gelecek ve tengri adına tekrar dirilecektir. buna güvenim sonsuzdur.
 • turkun yukselisini ölmeden gormek en buyuk temennim. (ıslam oncesi turkler gibi mesela)
 • bir türk olarak katılamıyorum

  yazar, entrysinde diğer ülkelerde ırkçılık var bizde yok o yüzden türkler en medeni ırktır demiş :))

  ırkın medenisi olmaz bireyin medenisi olur. her ırk da medeni olan ve olmayan insanlardan oluşur.
 • ya bahsedilen türkler etrafımızdakiler değil ya da medeniyet bizim gördüğümüz, bildiğimiz medeniyet değil.
 • barbar olduğumuz kabul edilmelidir. özellikle hayvanlara ve kadınlarımıza karşı gaddar bir milletiz. eyyorlamam bu kadar.
 • onu bilmem ama en enayi, en salak ırk olduğu kesin. yoksa kendi halkı açken 5 milyon suriyeliye bakmanın başka bir açıklaması olamaz.
 • biliyorum kızanlar olacak ama bir gerçek var; türkçülüğün en büyük düşmanı ümmetçiliktir.