şükela:  tümü | bugün
423 entry daha
 • kesinlikle evet. hem öyle bir ırkçılık ki iliklerine kadar işlemiş. öyle ki kürtler bile kalkıp türk ırkçılığı yapabiliyor.

  hazreti muhammed türk'tü diyen türkler var.
  dünyanın ilk dili türkçeydi diyen türkler var.
  birisi bir kötülük yaptı diye onu türk ırkına yakıştıramayanlar var.
 • herhangi bir ırk kadar...
 • irkcilik toplumsal degil bireysel bir sorundur.

  nasil ki her alman yahudilerden nefret etmiyor, her yunan turklerden nefret etmiyorsa, her turk'te irkci degildir. gerzek turnusolu bir soru.
 • (hepsi) değildir. bunu düşündüren şey ben türk'üm diyene bile faşist muamelesi yapılması.
 • ırkçı ve emperyalist olsaydı, balkan savaşları patlak vermezdi.
 • herkesin belli bir noktası var en iyi dediğimiz insan bile bir yerde bu ırkçılık kartını oynayabiliyor.
 • türkiyede şiddetin kaynağı devlet olduğu için halkın yaptıkları pek göze batmıyor.
 • ülkemizde bu soru güzel bir sorudur. ırkçılık konusunda şüphe duyduğumuz kişilerin çoğu "bu ırkçılıksa ırkçıyım" ırkçılarındandır. evet o ırkçılık ve ırkçısın.

  yalnız beyazlar gibi sistemli ve örgütlü ırkçı değildir. ırkçılığı cehaletinden gelir. tatlı su ırkçısıdır. tanısa sever.
 • türklere ırkçı diyerek genelleme yapan gerizekalıların olduğu başlık.
  her genelleme ırkçılıktır. türk olduğumuzu söylediğimizde yediğimiz faşist damgası bizim ırkçılığımızdan değil onların bunu yanlış anlamalarından ve ezik hissetmelerinden kaynaklanıyor. onlara göre türk olduğumuzu belirtmek ırkçılık çünkü üst düzey bir tarihimiz,şanlı başarılarımız var bu yüzden ezik hissedip türkleri ırkçı diye damgalıyorlar. eğer biz tarihi olmayan bir millet olsaydık mesela ugandalı diyelim kimse ugandalı olduğumuzu belirttiğimiz için bizi ırkçı olarak yaftalamazdı ama türküz demek için de kimseden izin almayacağız! bizi yaptığınız ucuz algı oyunlarıyla sindiremeyeceksiniz! iki yüzlülüğünüz midemizi bulandırıyor. şunu da gelecek kürtçü mesajlar gelmeden söyleyeyim türklerin tarihinin sizinkinden daha geniş daha kapsamlı ve çok daha şanlı olduğunu belirtmek ırkçılık değildir ama sırf türk diye insanları ırkçı atfetmek ırkçılıktır.

  ayrıca: ülkeye doldurulan mültecilerin siktir olup gitmesini istemek de ırkçılık değil vatanseverliktir. kürtlerin de türklerin de yüzde doksan dokuzu bu ülkede ölene kadar yaşayacak bu durumda bizim elin suriyelisinin boktan ülkesinde çıkardığı savaşta bizim rolümüz bakıcılık değildir. suriyeliler kendi memleketlerine dönmeli ve kendi vatanlarını küllerinden inşa etmelidir. bizim türkler ve kürtler olarak ülkemizdeki refahımız önemli olandır. vatanseverlikten kasıt budur. beraber yaşadığın insanların refahıdır. gelen suriyeli de olsa fransız da olsa siktiri çekip yollanmalıdır. bugün avrupada yapılan budur. tarihte hiçbir devlet 2000ler türkiyesi kadar enayi olmamıştır. bu yanlışlardan dönmeliyiz.
 • cevabi cok basit olan soru.

  bugun dunyada ingilizce 67 devletin ve ,
  1 milyar kisinin , ispanyolca 22 devletin ve 480 milyon kisinin , portekizce 9 ulkenin ve yaklasik 300 milyon kisinin , fransizca 29 ulkenin ve 275 milyon kisinin ana dili veya second language olarak konusuluyor.

  en genis sinirlarina 1683 te 5.200.000 km2 olarak ulasan osmanli imparatorlugu nun dili ise bugun yalnizca 1 ulkenin resmi dili ve 82 milyon kisi konusuyor.

  turkler irkci midir ?
134 entry daha