*

şükela:  tümü | bugün
  • wohooo!

link

bonus

edit:link
  • "bana ne" değil "benene" demektedir. kendisiyle aynı fikirde olduğumu da buradan belirtmek isterim.
  • suriyeli bizim ülkeyi beğenmiyor avrupa kapısını açın gidelim diyor. kurtuluş yolumuz bu ise eğer neden açmadığımızı anlamadım.

açın baba şu avrupa kapısını, yok 5 milyar yok 10 milyar. kapı açılsa bu suriyeliler gitse kesinlikle ülkemiz açısından daha faydalı olur.

fransanın , almanyanın son yıllardaki silah ithalatındaki yükselmeye bir bakın bakalım. bu silahlar nereye gidiyor?

e silahlar gidiyor yerine para geliyor.

bizim ülke de ensar diyor 30 milyar dolar harcadık diyor. bak bakalım suriyelinin umrunda mı? (swh)
  • halk % 52 ile zaten bunu istediğini belli etmişti. bana da ne amk.
  • röportaj yaptığı kişiden daha akıllı biri olduğu kesin. verdiği yanıtlar da gayet tutarlı.
  • (bkz: benene amk)
  • video altındaki yorumlardan.
    "seni kendi ülken düşünmüyorsa elin hayvanı neden üzülsün."
  • son derece haklıdır.
    mesela ben hollanda'da çalışmak istiyorum. ama benim yaptığım işi yapan çok hollandalı var. ben gittiğim zaman muhtemelen çok rekabetçi bir maaş isteğim olacak. şirket de beni tercih edecek. benim işimi yapan bir hollandalı'yı işten çıkaracak. bunun için hollanda hükümeti gelen göçmenlere sınırlama koyuyor. ama yok yabancı kişi hakikaten o iş için biçilmiş kaftansa ona göre uygulamalar yapıyor. bunun için diyor ki eğer bir şirket illa yabancı çalıştıracaksa o zaman onun için ayrı bir ücret ödeyecek bana, ben de o ücretle halkımın sosyal güvenliğini sağlayacağım.

senin ülken böyle bir şey yapmadıysa hakikaten suriyeli'yi ilgilendiren bir durum söz konusu değil. senin ülkenin menfaatini o düşünmeyecek doğal olarak. sen de düşünmüyorsan o zaman bu durumu kabulleneceksin.
  • suriyelilerin yaptığı ufak şımarıklıklar...
  • anti-militarist kaypaklığı ve tutarsızlığı dururken tek haklı olduğu mevzudan üzerine gidilen videonun öznesi şahıs.

şu suriyelileri savunan çomarlara bakıyorum, bu aralar diline doladıkları şey bedelli askerlik. yani askerliğin bedellisine bile tahammül edemeyip sövüp sayan çomarlara karşı şu videodan devşirilebilecek esas argüman, suriyelinin askerlik ve ülkesine hizmet konusunda takındığı kaypak tavır olmalı.

adam ülkemde savaş devam ediyor ve gidemem diyor. niye ülken için mücadele etmiyorsun diyorlar, adam banane diyor. standart ortadoğu çomarı...

siz de gelmişsiniz burada adamın işinden işsizlikten falan bahsediyorsunuz.

ben söyleyeyim o zaman, videoda da dendiği gibi, ülkesine hayrı olmayan adamdan bize ne hayır gelir?

asıl üzüldüğüm, fanatiği olduğu partiyi savunmak için şu adamı sahiplenmek zorunda kalan insanlar. yazık size valla.