şükela:  tümü | bugün
 • mâziden atîye; türk islâmlık ile yüklendiğimiz ebed-i müdded davâmızın gereğidir. neredeysek; orada huzur ve refah, nerden geri çekilmiş isek orada kan, gözyaşı ve nifâk. ama allah’ın izni ve milletimizin kahir ekseriyetinin ferâsetiyle; devletimiz tarihe şümûl o yükünü taşımaktan imtinâ etmiyor/etmeyecektir.

  mazlumlar ve mustâzaflar için geldik, geliyoruz; yine geleceğiz.

  işte bizlere akıl verip yol gösteren ve hudûd tâyin edenlerin sicili:

  demokrasi

  özgürlük

  insan hakları

  adalet

  eşit yaşam

  insani yardım

  özgürleştirme operasyonu

  çocuklar ölmesin

  peki ya biz türkler? ne ile mi yüklenmişiz? kimlerin derdini mi dert edinmişiz? şu dünyaya neyi mi miras bırakmışız?

  vefâlı türk geldi yine..!

  çocukların yüzü bizim ile güler..

  alan değil verendir!

  beklenendir

  özlenendir

  imâr eder

  ihyâ eder

  kalkındırır

  bayram ettirir

  ve 100 sene evvel bizlere dayatılan sınırlara sığmayan acıları dindirmek için mehmetçiğin namlusu ile adaletin ve sükûnun sınırlarını yeniden tâyin ediyoruz.

  var olsun devletimiz!

  var olsun milletimiz!

  var olsun şanlı kahraman ordumuz!
 • bitmediniz amına koyim kaç gündür ya.
 • ortadoğu'nun amk. sizin gibi beyinsizlerin de.
 • ulan bir kere de avrupaya, amerikaya nizam verelim.

  neden hep ortadoğu?
 • "neredeysek huzur ve refah"

  haahahhahahahassssiktirrrr lan mal.

  1400 senedir olduğunuz tek bir yer göstersene huzur ve refah içinde. siktiğimin beyin yoksunu seni.

  edit : 1400 seneden kasıtın ne olduğunu anlamamış gibi "türk" kavramını diline dolayıp mesaj atan beyinsiz, türklük 1400 senedir mi var? bu geri zekalıların türklük gibi bir derdi olduğunu mu düşünüyorsun? bunlar arap boku yemekten keyif alan arapçılardır.
 • önce aç karnımızı doyuralım da sonrası kolay be kanka.
 • fazla gaza gelmiş suser açıklamasıdır.

  abd buyur gir dedi girdik. sonrasında trump'ın ülkemiz için yaptığı hakarete varan açıklamalar için dikkat ederseniz devlet adamlarımızdan kınama gelmedi. demekki hala abd ile bazı dengeler söz konusu. öyle ortadoğuya ayar verebilecek konumda değiliz.

  arap baharı sürecinde ahmet davutoğlu da böyle gaza gelmişti. libya halkına meydanda arapça konuşma yapmıştı. sonra emperyalist güçler gelip mekana çöktüler. libya'dan bütün türkleri kovdular. yıllarca inşaat alanında büyük çalışmalar yaptığımız libya'da artık yokuz. diğer arap ülkeleri ile durumumuz belli. suudiler dahil bize destek vermiyorlar. böyle bir konjöktürde ortadoğu coğrafyasında politika üretebilmek mümkün değil.
 • enver pasa da boyle diye diye orta asya'ya gitti dolandi turkistan daglarinda davar gibi orda burda. buyuk turan'i kuracakti. sonra pamir dagi eteklerinde geberdi gitti.

  bu dunyada realist olmayani cok pis sikiyorlar benden soylemesi.
 • evet jeopolitik konum gereği bir yandan şanslıyız,dünya bizi çekerse duvar göçer arkası hep terör mayını.bütün devletler paralı teröristini besliyor o coğrafyada.sen ülkene eğitimine yön ver kardeşim!!
  500 yıldır bu ülkeden çıkan alim,ilim ve bilim adamı elin parmakları kadar.sen sadece kötünün iyisisin bu bölgede maalesef.
  edit:oğlum hangi kafayla yazıyorsunuz,kötü bir sey mi istedik alim çıksın,bilge çıksın,avrupaya yön verelim,refah bulalım diyorum.
  ruh hastası mısınız?