şükela:  tümü | bugün
 • açılmış en kral pankart. fena mı olur atalar kültümüz şamanikimiz.

  edit: şamanizm değil de göktanrıcılık. düzeltme için teşekkür ederim.
 • munferit olarak samanizme, gok tanri dinine vb dinlere gecis serbestisi olmakla beraber, topyekun bir hareket laiklik ilkesine aykiridir.
 • bir tür ırkçı söylemi.
 • gök tanrıcası islamiyeti önermiştir
 • akli basinda olan her turkun umudu. turkiyenin kurtulusu..
 • akp tarafından medyanın sindirilmesinden sonra ekran ambargosu konulan tarihçi sinan meydan'ın kaleme aldığı kayıp kıta mu ve devamında köken (inkilap yayınevi) adlı iki kitapta çağlar öncesinde mu kıtasında başına kudum giyen semazenler ve tek tanrıya inanışları ile ilgi çeken ön türk olduğu söylenen atalarımızın eyledikleri araştırıldıktan sonra neyin terk edilmesinin doğru olduğu konusunda ezberleri bozacak bir durum vardır.

  dolayısıyla kitapta bunlarla ilgili antik resimler olan, şamanizm den önce de ön türklerin ilginç islami nakışlı dini ritüelleri olduğunu görünce, üzerine bir daha düşünmemiz gereken olgudur. bilim şüphecidir. sorgular. bunu da sorgulayınız... ırkçılıkla alakası olmadığı zaten kitaptaki teoriden kendini belli ediyor. çünkü kıta depremlerle batınca, koloniler çok farklı yerlerde aynı yıllarda piramitler yapmışlardır. örnek: maya uygarlığı, mısır medeniyeti, çin emperyalizminin halen üstünü örterek sakladığı xian piramitleri. unutmayın truva da bir ütopyaydı. fakat alman arkeolog bu anda toprağın altındaki antik kenti bize çıkaran kişi olmuştur.

  tekrarda fayda var: bilim şüphecidir. sorgular.!!
 • siz bi dönün hele biz arkanızdan sesleniriz, nasıl su sıcak mı ?

  zorunlu tanım:hayatımda duyduğum en saçma şeylerden biri, benim dedelerim hristiyan iken hak dini seçip müslüman olmuşlar çok şükür.ben özüme hiç dönemem yani.
 • şu başlık sayesinde türk'lerin ezelden beri müslüman olduklarını iddia edenleri de gördük ya, daha da hiç bir şeye şaşırmam.

  tanım: beni hiç ilgilendirmeyen olay. bir de bunu ırkçılıkla destekleyenler var ki evlerden, ülkelerden hatta dünyadan ırak.

  ispiyoncuya edit: hoşuna gitmeyen entryleri ispiyonlamaya devam et.

  inadına tanım: atalarını tanımayan şakirtlerin eleştirdiği hareket.
 • kim neye inanmak istiyorsa ona inansın bırakın amk. size ne toplum mühendisliği yapmayın burda ?

  (bkz: ılımlı dinsizim)
 • gülümseten bir iddia. islam'ı terkedince türkün döndüğü özü biri bize açıklasa da aydınlansak. türklük, milliyetçilik modern bir kavramdır. batı düşüncesinde bir alt kategoridir milliyetçilik. öyle göktürkler'den vs.'den bahsetmekle batılı paradigmadan kurtulmuş olmuyorsunuz.

  islam dini'nin terkedilmesi insana kısa vadede bir aydınlanma yaşatır, bu doğru ama orta ve uzun vadede tamamen donmaya ve kaşarlanmaya sebep olacaktır. müslüman ise başlangıçta zorlanır. 1400 yıllık hak-batıl, doğru yanlış iç içe geçmiş kimi noktalarda tam bir çöplüğe dönüşmüş birikim ve müktesebatla karşı karşıyadır. bu bölgeyi sâlimen geçebilmesi gerekir.

  bu barajı geçebilirse ki geçebilen azdır, o zaman işler tersine döner. o ana dek herşey aleyhine çalışırken birden alem müslümanla işbirliği yapmaya başlar. sonsuz bir terakki için imkanlar doğar. artık gelişmenin limiti yoktur.

  her ne sıfat altında olursa olsun batı medeniyetine entegre olmak türk için çözüm değildir. hem batı artık kendi sınırlarına dayandığı ve yavaş yavaş pörsümeye başladığı için, hem de aslen doğulu bir mizaca sahip olan türkün ruh köklerine uyumsuz olduğu için.

  batıya temayül bizi şizofrenik bir toplum yapısına itiyor. tamamen batı kafa yapısıyla donanmış ama kendi ruh köklerine bağlılıkta ısrar eden halktan da kopmuş izole, yabancılaşmış bir güruh ortaya çıkıyor. çift kişilikli bu toplumda sürekli çatışma eksik olmuyor hatta müzminleşiyor.(bu arada kemalistlerin özenti, aşağılık kompleksi içinde, şeklen batılı olduğunu, hakiki batılılaşmışların liberaller olduğunu hatırlatalım)

  türk için en hayırlı olan özüne dönmektir bu öz de islam büyüklerinin fetih alanı ve irfan boyutu olan ruh alemidir. ortaçağ boyunca kurulan bütün türk islam devletlerinin cereyanı bu zatların ruhani kemalatından beslenmiştir. vahdet-i vücud kemalatından. hatta topyekün medeniyet ve hayat tarzları onların mezkur kemalatlarının billurlaşmış, tecessüm etmiş halidir.

  bize lazım olan da daha yüksek bir ruh kemalatının ki imam-ı rabbani tarafından bu olay başarılmıştır, yeni bir hayat tarzı olarak yeryüzüne indirmenin gereği olan fikri altyapıyı kurmaktır. hasılı, proje hazır onu demir ve çimentodan inşa etme vazifesi bizi bekliyor.

  bir elimde füsus bir elimde mektubat
  dünya fikir verimini eliyorum
  tefekkür şuuru semaya yükselten at
  zulmeti karanlığı böylece deliyorum.