şükela:  tümü | bugün soru sor
  • geri kalmışlığımızı, sanat dallarına bakış açımızın ne kadar sığ olduğunu acı bir şekilde yüzümüze vuran durum. anlayamıyoruz neyin nerede ve nasıl yapılması gerektiğini. siz hiç müzik dinlemek için bir mekana giden arkadaşınızı hatırlıyor musunuz? peki eğlenmek, oynamak, dans etmek için gideni?

    öncelikle şurada bir anlaşmak lazım. müzik kimseyi eğlendirmek için yapılmaz. siz o müziği dinlemeye gidersiniz ve bunun için para verirsiniz. dinleyebilmek için verirsiniz o parayı. o sahnede çalan müzisyenler siz orada olduğunuz için orada değiller. onlar orada olduğu için siz oradasınız. yani her istediğinizi yapsınlar diye uğraşmayın. zaten istekleriniz mantık dahilindeyse yapacaklardır.

    neden sürekli bir oynama isteği var mesela? adam akıllı müzik dinlemek istiyorsunuz, iki dakika sonra hadi hareketlenelim diyen insanlar peydahlanıyor. bu gözler latin müzikleri yapan orkestradan roman havası isteyenleri gördü. biraz sakin olun, biraz müziğe bırakın kendinizi. hayat oynamaktan ibaret değil. valla bak değil. biraz ruhunuzu dinlendirin. bırakın müzisyen arkadaşlar da biraz istedikleri müziği yapsınlar. dimi? bence anlaştık.