şükela:  tümü | bugün
183 entry daha
 • bizim kaleiçi'miz var panpa sen rahat ol der basar geçerim.
 • mesai öncesi ve sonrası pub şeklinde çürüttüğüm önermedir.
 • içki içmememe rağmen özendiğim kültür. elin hans'ı iş çıkışı gidip bi iki birayla gevşeyip iş stresini atabiliyor. en disiplinli çalışma ahlakına sahip ülkelerden biri olan almanya'da bile işçi bayramında adamlar sadece o gün için bilerek lakayt davranıyorlar. ne kadar disiplinli olmalarını gerektiklerini biliyolarsa, o kadar streslerini atmaları gerektiğini de biliyor adamlar. bizim en boş kaldığımız bi kurban bayramımız var , onda da akrabalarla stresimize stres ekliyoruz afedersiniz.

  özet: dini bir ülkede barınamayacak hoş kültür
 • adam bar kültürü diyor. derdini s....yim. kriz denen bir şey var. bar kültürü edinmeyi bırak, barın kapısından girecek para yok ? başka ülkede miyiz biz?
  parası olanların ise iş stresi ve mesai saati fazlalığından bara gidecek, barı düşünecek hali mi kalıyor?
  ülkeyi kurtarabilecek seviyede maddi güce ve rahat şartlara sahip muhalifler böyle ülkesinden habersiz olunca; diğerlerinin (maddi, sosyal gücü ve vakti olmayanların) ne yaptığının hiç bir önemi yok. boşa çaba. zaten iş işten geçti artık. ülkenin gelecek planında belli kesimler yok. ekonomi de bitti.
  kapatıp gidelim ülkeyi.
 • maddi durum en büyük etken olsada aslında kültürümüze sahip çıkmamamızda büyük etkisi vardır. bu topraklarda osmanlı mirası koltuk meyhaneleri kültürü vardı, insanların bir tek atıp evlerine devam ettiği lakin birçokları gibi bu kulturumuze de sahip çıkmadığımız icin o da yalan oldu. ayrıca istanbul özelinde konuşacak olursak isten çıkıp eve ulaşmak bile başlı basına bir mesai gerektirirken bir de araya bar sıkıştırılırsa zaten kısa araliga sıkışmış olan ailenin bir arada geçireceği surede ciddi yara alır. velhasıl en güzeli isten eve geldikten sonra hanımla bir bira açıp günün değerlendirmesini yapmaktır bu sartlarda. hoş işsizlik sagolsun bana bu aralar hep bar, hep kültür.
 • soyağacıma baktım. türkün önde gideniyim. bir de 20 senedir takıldığım bara gidin sorun bakalım beni tanıyorlar mı?

  sıçar bu genelleme.
 • patron mesai(mutlu son) istiyor. türklerin kültürü full mesaidir. keşke mesai sonrası olsa da kültür edinsek.
 • bunun kısmen de olsa var olduğu bir ülkede yaşıyorum. hiç anlamıyorum ne anlarlar bundan, nesinden keyif alırlar. bütün gün mesaide burun buruna çalıştığın insanla iş çıkışı tekrar kahve, bira..vs içecekmişim. niye lan? yapışık ikiz miyiz biz? mesaide görüştüğümüz yetmedi mi? bayılıyor herkes iş arkadaşlarına herhalde. ya da iş dışında bir hayatları, sevdikleri insanlar, aileleri falan yok. aynı şekilde iş arkadaşlarıyla haftasonu buluşma, ailelerle birlikte piknik yapma olayına da kılım. ailemle doya doya vakit geçirebileceğim bir haftasonum var, onu da mesaideki tipler ve ailelerinin saçmalıklarına ayıracakmışım. hahahahasiktir diyorum. daha doğrusu demek istiyorum da, diyemiyorum. onun yerine "ah tabi ki hocayla görüştükten ve beynimi ütülettikten sonra sizinle okulun pub'ında buluşup bangır bangır müzik ve kalitesiz bira eşliğinde varoluşsal hezeyanlarınızı ve bitmek bilmeyen tez stresinizi doya doya dinlemek isterim, ama maalesef bir arkadaşıma önceden verilmiş sözüm var" diyip uzuyorum.

  hem profesyonel hayatta, hem akademik hayatta akıl sağlığınızı korumanın en basit yolu, iş arkadaşlarınızı mesai dışında görmemek, kendinize onların asla giremeyeceği başka bir dünya ve çevre kurmaktır.

  iş çıkışı buluşup bir yerlerde bira, votka, rakı, kahve, çay, ayran, demir hindi şerbeti..vs içebileceğiniz başka arkadaşlarınız olsun. genç kalırsınız.
 • para yok ve mesai bitimi biz de bitmiş oluyoruz amk evin yolunu zor buluyoruz
 • belki de "bütün gün eşek gibi çalıştım, şimdi de mal gibi 1-2 saatimi de amaçsız ve aptal bir şekilde buraya gömmeyeyim" diyecek kadar mal değildir... diyeceğim, tekrar düşünüyorum..

  adam getirdi, iki ekmek alıp evine gidiyor tatsızlıklar bundan çıkıyor dedi ya la.. halbuki eve hiç gelmeyip barda sabahlasa hiç tatsızlık olmaz, sorun çözüldü, beyin bedava.

  bardaki entry'ler sonra dötü tırmaliyiller. ayıl da gel, son düzlüktesin, hadi koçum ayıl da gel.
193 entry daha