şükela:  tümü | bugün
  • trafikte, otobüs kuyruğunda, mağazada, markette kasa kuyrugunda sürekli gözlemlediğimiz telaş. sanki eve yetişip atomu parçalayacak amk.
  • genlerindeki göçebelikten kaynaklandığını düşündüğüm acelecilik.

- hanım yağmur geliyor. hadi toparla çoluğu çombalağı gidiyoruz. hadi hadi hadi...
  • saygısız olmalarından kaynaklanan durum.
  • aslında yurdum insanının zamanın değerini bildiklerinden değil, tamamen bencil olmalarından kaynaklanan durum. aynı aceleci insanlar trafikte bir şey indirmek/bindirmek için trafiği kitler ve "ne olacak canım, onlar da 5 dk bekleyiversinler" der, ayrıca herhangi bir görüşmesine zamanında gidebilecek kabiliyeti de yoktur.
  • fakirleştikçe hızlı hareket etmek zorunda kalır insanlar.

bi film vardı "in time" diye ha işte o geldi aklıma.

edit: the time yazmışım uyaran yazarlara teşekkürü borç bilirim. siz dua edin çizmeci time yazmadım.
  • babamin genlerin bana gecmis en kotu ozelliktir. bu yuzden sktigimin ulkesinde (bkz: amerika birlesik devletleri) 20 uzerinde 20 yila yayilan trafik cezalarim, ve bir o kadar da polisten laf isitmisligim var. ornek olarak los angeles hain trafiginde arka koltukta aglayan ufak cocuguma starbuckstan cep telefonum uzerinden verdigim siparisi almak icin yolda iki araba arasindaki dar yere aracin burnu hafif disariya sekilde cekip, gidip muzlu cilekli icecegi alip, donmem toplam 1 dakika 20 saniye surdu. polis ben oradan cikarken, pesime takilip usulsuz park etmektenmahkemeye sevk etti. acikcasi o arabayi oraya koyabildigim ve parelel park konusunda ucla doktorasi verilmesi icin karar almalari gerekirken, mahkemeye sevk etti. 21 temmuz opulecez! ama bu bir amerikali aile olsaydi. amcam gider katli otopark bulur, oraya 9 dollari verir. cocugu cozer, birlikte cocuk arabasiyla gider magazaya kendine pike, cocuga soguk icecek alirlardi. sonra cikip arabalarina binip, oyle ofislerine giderlerdi. ama yok mk benim aceleci ruhum yuzunden, simdi gidip elin 490 yasindaki hakimine resmen sakso yapacam ki, o puani verdigi anda sigorta sirketi kabaran uzvunu benim ekstreme saplamasin diye. burada kim hakli? tabii ki amerika. biz turklerin acele isi yapma kaygilari bizi sikertiyor.
  • planlı ve kurallı yaşamak halen kurulumumuzda yok. bundan dolayı hep bir acele vaziyet durumu hakim insanımıza.
  • acele etmeyene enayi dendiğinden olabilir. toplum baskısı.
  • sarı ışık yok mu...
  • tembelliğimizden kaynaklı bazı acelecilikler var...