şükela:  tümü | bugün
  • ırak'ta bir milyon kişi öldürüldü, sesleri çıkmadı bu çomarların. nedense filistin söz konusu olunca iş değişiyor. sanırım sorun filistin değil de yahudilere yönelik nefretin dışa vurumu. yani suriye'de ırak'taki ölümlere sadece kayıtsız bir biçimde homurdanan yığınlar filistin deyince çıldırıyor.
  • bu hassasiyeti sırf ak parti göstermiyor. ben kendimi bildim bileli her hükumet hassas davranır bu konuda. hatta bana göre asıl garip olan ak partiden sonra beyazıt meydanında cuma çıkışlarında artık ne bir gösteri yapılmaması ne de bir israil bayrağı yakılmamasıdır.
  • anlamayan utansın. ya da biraz yakın tarih okusun. filistin mi kıbrıs mı deseler, bu ülkede yüzde 95 filistin çıkar.
  • bizim toplumun -mış gibi yapma huyundan ileri gelen durum.

maksat dostlar alışverişte görsün, umurumuzdaymış gibi yapalım. arkasını dönünce unutur keyfine bakar tabii.
  • kimsenin sikinde değildir. sadece show yaparlar. etraftaki muhafazakarlara iyi görünelim diye. benimde hiçbir zaman sikimde olmadı ve olmayacak.
  • turkiye'de her donem her hukumetin belli olculerde tepkiler gostererek katki sagladigi hassasiyettir. buna katiliyorum.

fakat akp, siyasal islam ideolojisi geregi olaganustu hassasiyet gostermektedir, filistin'i sahiplenmektedir. olay tamamiyle islamiyettir.

sabah cumhurbaskani erdogan, 2 saat sonrasinda cumhurbaskanligi sozcusu ibrahim kalin, 1 saat sonra basbakan binali yıldırım, simdi de hukumet sozcusu bekir bozdag kinama konusmasi yapiyor. filistin bu kadar dertlenmedi diycem dilim varmiyor, mesaja bogacaksiniz, biliyorum.

dunyada baska dine mensup kisiler katledildiginde niye duyarli olamiyolar bu kadar? charlie hebdo misal, onda niye boyle davranmadilar?

olay uzucu, derinden etkiliyor, goruntulere bakamiyorum o ayri. ama sanirsin olay turkiye'de oldu. bizdeki orgutsel eylemlerde 70-80 sehit oluyor bi kalemde, filistin hic iplemiyor ama?

bunaldim ortadogu yalamalarindan.
  • türkiyede ki trende uyma kültürünün bir ürünüdür.
  • türklerde değil araplaşmış türklerde görülen hassasiyettir.
  • 1980'lerden sonra ortaya çıktığını düşündüğüm hassasiyettir. aksi halde filistinlilere "din kardeşlerimiz" diye hitap eden insanların 1950'lerin demokrat partisini neden bu denli yücelttiklerini sormak icap eder. ayrıca 60'ların sonunda filistin'e, amerikan emperyalizmi'ne karşı kimlerin gittiğini hatırlatmak da güzel bir noktalama olacaktır. (bkz: filistin kurtuluş örgütü)