şükela:  tümü | bugün
  • bizim insanimizin icine islemis ilber ortayli'nin da belirttigi bir hastaliktir.
    biri bir yanlis yapsa da yok etsek,biri yanlis bir cumle yazsa da dilbilgisinden girsek bambürleylü capcubtan ciksak,biri bir basari elde etse de kulp taksak,birinin cok iyi bir iliskisi olsa da onlara da bir sey bulsak.simdi x sen misin diyen dallamalar gelmeden söyleyeyim.ben hic birisi degilim.sadece nefretle insanlari bitirmeye calisanlardan yildim bu kadar.herkes bir hata yapar. bu toplumlari asagilamak,vatana millete ihanet etmek,birilerinin namusuna,malina göz dikmek degilse,ülkenin kurucusuna hakaret etmek yoksa, evet hersey affedilebilir.yani ben affederim.kendi adima ama bizim millette birini ellerimizle bitireli,onu yok edelim,dogduguna pisman olsun hastaligi var bu baya yanlis.birilerini tanimiyoruz diye onlarin ölüp gebermesi gerekmiyor. dikkat etmek lazim.bu kadar nefret harbiden iyi degil.
  • türkiye cumhuriyetinde yaşayan her türlü ırktan her türlü kültürden ve dinden insanı ortak noktada buluşturabilecek yegane hastalıktır. ama isa böyle insanlar için çok güzel bir laf etmiştir "ilk taşı günahsız olanınız atsın". hiç şüphesiz herkes hatalı ve hata yapmaya her daim eğilimli olduğu halde hata yapan ve suç işleyen insanlar toplum tarafından her daim itin götüne sokulmaktadır, yeterki bu ülkede yere düşme ilk tekmeyi genelde en yakınından yersin, işte böyle iğrenç özellikleri de vardır bu toplumun, sevginin empatinin ve eğitimin olmadığı bir ülkede normal olandır.