şükela:  tümü | bugün
1356 entry daha
  • - türkiye'de de tünel var mı byk?
    +yok. bizde yol yabdılar, hem de duble.
  • turk oldugum icin otomatik olarak arapca bildigimi dusunmustu birisi. acikli.
  • zamanında çalıştığım firmadaki italyan arkadaşın tanışır tanışmaz söylediği ilk şey "aaa senin kafan açık(???)"
  • kesinlikle arapça konuşma durumu.
  • abd'de swatch saatleri satan kioskta görevli genç kız "nerelisiniz?" diye sormuştu. türkiye deyince, "orada swatch satılıyor mu?" diye devam etti. "kızım, türkiye'de sen doğmadan önce vardı swatch." demek gelmedi aklıma, yes deyip geçtim.
  • türkiye’ye gelen yabancı arkadaşlarımdan duyduğum genelde:
    -sokakta insanlar neden sürekli birbirine dokunarak yürüyor?
    baksana erkek erkeğe bile dokunuyor çok temas halindesiniz.
    -kadınlarınız çok bakımlı,çok güzel ama erkleriniz öyle değil,neden ?ahah!!
    yurt dışında türk olduğumu söyleyince ise genelde bana arapça biliyor musun veya deveyle mi geziyorsunuz tarzında salakça sorular sormuyorlar.
    hatta,
    atatürk hakkında soru soran epey oldu ve bir çoğu da atamız hakkında okumuş ve bilgi sahibiydi.(alkış emojisi)
    bilmeyenlere de ben anlatıyorum zaten.
  • "şort giymek gerçekten de yasak mı?" (ekleme: erkekler için soruyordu)

ben bunu bir polonya vatandaşından duydum. daha doğrusu mesajlaşıyorduk. yok nerden çıktı bu şimdi falan derken inandıramadım adamı. şort giyip sokağa çıktım, fotoğraf çekip gönderdim de öyle ikna oldu. şort giyenlerin dövüldüğüne inanmış veya inandırılmış.

bir de ukraynalı bir kız dört kadınla evlenip evlenmediğimizi sormuştu. yok dedim, yasak.

velhasıl, bazı bazı içimizi acıtan sorulardır bunlar. gerçekten... anlatamamışız kendimizi. enimiz boyumuz anlatabildiğimiz kadardır.
  • koskoca orta asya steplerinde ati evcillestirip nerdeyse bilinen tum eski dunyaya yayilmis kavme, develi meveli sorular soran adamlar...

arap miyiz biz?
  • italyada: "siz sevişmiyonuz dimi" minvalinde,
    ingilterede "sen uçakta mı çıkarttın çarşafını?"
    hollandada "biliyorum türkler de modern" (!)
    norveçte: "kadınları neden öldürüyorsunuz erkek egosu yuzunden mi? nüfus dengesizleşir kadınlar ölürse"
    yunanistanda: "üniverstede kızlar da varmış sizde"...
    neyiz la biz neyiz anasını satayım neyiz biz! :(((
  • falaka çok acıtmıyor mu?
17 entry daha