• bir rus tarafından sorulmuştur;

-avrupa yakası hristiyan, asya yakası müslüman mı oluyor?
  • sizde prensler prensesler halkın arasına karışıyor mu demişti yıllar önce bir amerikalı hatun. epey gülmüştüm anlattım güzel güzel orası arap ülkeleri ve bazı avrupa ülkeleri demiştim. aptallığıyla alay etmiştim. aradan 13 yıl geçti kız şimdi aynı soruyu sorsa eski cevabımı vermem mümkün olmayacak.
  • onunda sana selamı var diycemde o taraftakı o feryadını sıktımne selam felan soylemıyorum der genelde soru dmeıssın konuyla baslıkla alakasız ama entrylerı okuyunca yazıyım dedım gozden kacmasın
  • sri lankadan javaci programci gelmistir, ingilzcesi az bizim mudurle konusmaktadir.

(sr) - siz yazilim mudurusunuz ama ingilzceniz kotu, neden?
    (mudur) - biz hic ingiliz somurgesi olmadik be gulum, okulda ne ogrendiysek iste.
  • iaasprojesiyle belçikadayız.
    hediyelik eşya dükkanındayız.kartpostallara bakıyorum.
    bir kartpostal dikkatimi çekti. siyahi bir herif çölde halatla piramit çekiyor. bakıyorum güzelce.
    gruptan belçikalı bebe yanaştı.
    +burası türkiye değil mi?(ibnece gülüş)
    - semiall....
    nerde olduğunu söyledim.
  • burkayı uçakta mı hava alanında mı çıkardın diye soran oldu.

artık sadece dışarıdan değil, içindeyken bana bile arap ülkesi olarak göründüğünden bu ülke, pek üzerinde durmadım...
  • "google yasaklanmış diyorlar sizin orada doğru mu?" ortamda siz hariç herkes koparken,
    "yaa google değil ki yasaklanan kem küm.." diye açıklama çabasında bulunulur.
    (bkz: insanın ülkesinden utanması)
  • yamulmuyorsam 2007 yılında, world of warcraft oynarken nereli olduğunu hatırlayamadığım bir oyuncunun sorduğu sorudur:

- sizde bilgisayar yasak değil mi?
    - he amk hesap makinesinden giriyorum raide...
  • bana sen gercekten türk müsün derlerdi. biraz böyle molla adamlar bekliyolardi heral.
  • 2007 yılında aegee isimli avrupa gençlik hödösünün agora ismi verilen ve o yıl eskişehir anadolu üniversitesi'nde yapılan etkinliğinde görev almıştım. avrupa'nın birçok farklı şehrinden bine yakın insanın geldiği bir organizasyondu. gelen gruptan biriyle ilgilenme görevi verildi, eskişehir'i, kampüsü falan gezdirirken "kadınlarla erkekler aynı kaldırımda yürüyebiliyorlar mı?" diye sormuştu. şaşırdım, cevap veremedim. şaşkınlığımı görünce cevabı almış oldu tabi haliyle.
hesabın var mı? giriş yap