şükela:  tümü | bugün
 • 6 aralik 2008 tarihli zaman gazetesi haberi.

  http://www.zaman.com.tr/…rin-yuzde-83u-icki-icmiyor

  1303 kisiye sorarak anket yapmislar, bu sonuc cikmis. ayni ankete gore turkiyedeki kadinlarin %92 sinin hayatlarinda hic icki icmedigi ortaya cikmis.

  tabii ki bu 1303 arkadasin ankete nereden katildigi, yas araliklarinin ne oldugu vb belirtilmiyor...

  dipnot: link patates olmus
 • cuma namazi cikisinda, cami imaminin yaninda yapilmis olmasi muhtemel anketin sonucu. imamin gozunun icine baka baka icki iciyoruz diyecek degillerdi ya hem de cuma cuma.
 • "...türklerin yüzde 83'ünün hiç içki içmediği ortaya çıktı. bu oran, italya'da yüzde 53, abd'de yüzde 42, rusya'da yüzde 23 seviyelerinde çıktı."
  şeklinde dilbilgisi yoksunu, akla beyne ziyan bir cümle ile süslendirilmiş haber. kimin, ne amaçlı haber yaptığı apaçık ortada zaten. fazla söze gerek yok bence.

  -----------------------
  gençler zöge yaptırmışsınız yaa, çok ayıp. böylelikle bu yazdıklarımın "birilerinin" yobaz götünü hunharca deştiğini anladım. pek de mesut oldum yani. devam edin bakalım hehehehe.
 • zaman gazetesinin klasik haberlerinden / anketlerinden biri. diger yazarlarinda dedigi gibi ya cemaat evlerinde ya da cami onunde yapilmis olan ankettir saniyorum. yapsaniza o anketi asmali mescit'te falan. bakin bakalim sonuclar nasil degisiyor.

  kotuleme uzerine gelen edit: sozlukteki dinci ve yobaz kafalarin coklugunu bir kez daha gozler onune sermis olan haber olmustur bu ayni zamanda. bunu, entrymin muthis bir serilikle zamanin otesinde entrylerimin en ustune firlamasindan anlayabiliyoruz kolaylikla.

  insanlara zorla icki icirip alkolik olmaya zorlayan katolik misyoner gibi hissettim kendimi bi an (katolik yazarlar lutfen ustunuze alinmayin).
 • kaç biradan sonra yazıldığını anlamadığım haberdir. zira ayık kafa ile mümkünatı yok, satış rakamlarından belli. yok bu kadar alkolü bu ülkenin yuzde 17si tüketiyorsa kibrit, çakmak satışları yasaklanmalı. seviyorum sizleri.
 • sakalının üstünde 7 metre yükselip havada 5 salto atabilen maharetli zaman çalışanlarından yaran tesbitler hiç bitmediki buna şaşıralım. sağdan soldan haber araklayarak ve bu haberleri makaslayarak bir okul gazetesi tadında okuyucuya sunan gazetedende "alkollü içki" haberi beklenirdi. alkollü içki nedir yani? içki zaten alkol muhteva eden içecektir. başına alkollüyüde koyunca "alkollü alkol muhteva eden içecek" gibi bişi oluyor. bir gazete böyle yazacak, yazan denyoyada yazar diyecekler öylemi?
  (bkz: siktir git bi çay koy ya)
 • how i met your mother dizisinin senaristinin veya bizzat barney stinson'ın boş zamanında anketör olarak çalıştığını düşünmeme sebep olmuş "bilimsel" saptama.

  (bkz: 83)
  (bkz: #10864896)
  (bkz: #13288118)
  (bkz: #13300331)
 • daha ziyade italyanların içki içmeme oranına (%53) şaşırdığım haberin manşeti.

  12 yaş altını falan da mı dahil ettiler diye düşünmeden edemiyor insan.
 • (bkz: buna içilir)