• kim sallamis bu iddiayi diye baktim, zaman gazetesi cikinca okyanusotesi gulumsemesi olustu yuzumde..

- turklerin %83'u icki icmiyormus cemal
    + bu haberin serefine su smirnoff'u acak mi kanka?
  • ''türklerin %83'ü yalan söylüyor" olarak düzeltebiliriz bu haberi.
  • cuma namazi cikisinda, cami imaminin yaninda yapilmis olmasi muhtemel anketin sonucu. imamin gozunun icine baka baka icki iciyoruz diyecek degillerdi ya hem de cuma cuma.
  • o değil de türkiye'deki alkol satış oranlarına bakarsak yüzde 17'lik kısmın ağır alkolik olduğunu ortaya koyan araştırmadır. bu memleketin yüzde 83 ü ağızına hiç alkol sürmüyorsa duty free'lerden ve gittikçe çoğalan online satış sitelerinden şişe şişe alkol siparişi verenler kimdir, sadece izmirliler mi?

bir de italya'da bu oran yüzde 53 demişler, neremle gülsem bilemiyorum şu anda. toskana ve sicilya'daki dönüm dönüm üzüm bağlarıyla pekmez üretiminde bir numaradır zaten italya...

edit: zaman da olsa wj da olsa fark etmez sevgili dostlarım, resmen götleriyle tespit yapmış adamlar.
  • "...türklerin yüzde 83'ünün hiç içki içmediği ortaya çıktı. bu oran, italya'da yüzde 53, abd'de yüzde 42, rusya'da yüzde 23 seviyelerinde çıktı."
    şeklinde dilbilgisi yoksunu, akla beyne ziyan bir cümle ile süslendirilmiş haber. kimin, ne amaçlı haber yaptığı apaçık ortada zaten. fazla söze gerek yok bence.

-----------------------
    gençler zöge yaptırmışsınız yaa, çok ayıp. böylelikle bu yazdıklarımın "birilerinin" yobaz götünü hunharca deştiğini anladım. pek de mesut oldum yani. devam edin bakalım hehehehe.
  • 6 aralik 2008 tarihli zaman gazetesi haberi.

http://www.zaman.com.tr/…rin-yuzde-83u-icki-icmiyor

1303 kisiye sorarak anket yapmislar, bu sonuc cikmis. ayni ankete gore turkiyedeki kadinlarin %92 sinin hayatlarinda hic icki icmedigi ortaya cikmis.

tabii ki bu 1303 arkadasin ankete nereden katildigi, yas araliklarinin ne oldugu vb belirtilmiyor...

dipnot: link patates olmus
  • "peki bu kadar insan neyin kafasını yaşıyor?" denesi araştırma. şu gündem ayıkken oluşuyorsa daha fena.

edit: başlığı hortlatan kaçmış, 2008'deki haberlere gizlice bakıp bakıp ağlıyorum sanılmasın. ya da sanılsın, çok da pipimde değil. *
  • zaman gazetesinin klasik haberlerinden / anketlerinden biri. diger yazarlarinda dedigi gibi ya cemaat evlerinde ya da cami onunde yapilmis olan ankettir saniyorum. yapsaniza o anketi asmali mescit'te falan. bakin bakalim sonuclar nasil degisiyor.

kotuleme uzerine gelen edit: sozlukteki dinci ve yobaz kafalarin coklugunu bir kez daha gozler onune sermis olan haber olmustur bu ayni zamanda. bunu, entrymin muthis bir serilikle zamanin otesinde entrylerimin en ustune firlamasindan anlayabiliyoruz kolaylikla.

insanlara zorla icki icirip alkolik olmaya zorlayan katolik misyoner gibi hissettim kendimi bi an (katolik yazarlar lutfen ustunuze alinmayin).
  • doğruluğuna pek sevinirim bu iddianın. madem artık biz de azınlığız, o zaman trt keş istiyoruz arkadaş!
  • kaç biradan sonra yazıldığını anlamadığım haberdir. zira ayık kafa ile mümkünatı yok, satış rakamlarından belli. yok bu kadar alkolü bu ülkenin yuzde 17si tüketiyorsa kibrit, çakmak satışları yasaklanmalı. seviyorum sizleri.
hesabın var mı? giriş yap