şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tarihsel dekadans etkisiyle çürüdüğünün bilinçaltında ayırdında olan kitlenin, yeme-içmeye kendini vermesinin, düzenin mutsuz ettiği insanların sosyal obeziteye evrilişlerinin öyküsü. kapitalizmin de, fırsat bu fırsat deyip yeme-içmeyi körüklemesi ve kimi gıdalara erişimin, kimi mekanlara gidişin güya elitlik olarak bir alt kültür olarak medyaca pompalanması...

  aslında başlıkta türk olarak belirtilen aklını yemekle bozan kitlenin, açlık ve sefaletle boğuşanlar hariç, hemen hemen tüm dünya halkları için geçerli olabileceğini de düşünebiliriz, öyleyse düşünelim!
 • zenginliğin ilkel bir hali yaşanmakta henüz; bu yemek sevdası biraz ondan sanırım.

  yani para varsa yemek ye, çok para varsa çok yemek ye, çok fazla para varsa çok fazla ve pahalı abartılı şeyler ye gibi devam ediyor süreç.

  iki nesil sonra filan ortaya çıkıyor parayı “yemeye” çalışmayan zenginler.
 • dünya çapında foodporn diye bir gerçek varken neden bu durumu türklere yıkıyorsunuz anlamıyorum.
 • araplarla çok haşır neşir olan türkler' de görülen durumdur. gerici araplarla çok yüzgöz olmayan türkler'de gayet eğlenme kültürü, içki kültürü, müzik, edebiyat, diğer sanat türleri gelişmiş uğraş bulmuşlardır.

  türk durmayı göç etmeyi (seyahat de olabilir)muhabbeti, üretmeyi sever, arap sevmez. onun için tek üretebildiği ve eğlenebildiği ortam olan yemeğe yönelmiş.