şükela:  tümü | bugün
 • turklerin baris icinde, toprakla, sanatla hayatla, felsefeyle yasayan bizanslilari 1071 de dogudan gelip kovarak, asimile ederek bu topraklari kendince degistirmesidir. isgal etmeye, canina okumaya (bkz: istanbul) da fetih denilerek masumlastirilmistir.
 • anadolu'nun başına gelmiş ne ilk ne de son amına koyulmadır.
 • kültürel mirasların ve tarihi eserlerin çoğunun türk öncesi döneme ait olmasından dolayı aslında hak verilebilir.
 • barış içinde, toprakla, sanatla, felsefeyle yaşayan bizans, bu olaydan sadece 300 yıl kadar önce türklerle birlik olup iran'ın canına okurken ortada hiç sorun yoktu. ama ne oldum dememeli işte. bunlar hep hayat...
 • herhangi bir sehirde en guzel binalarin ya ermeniler ya rumlar tarafindan yapilmis, herhangi bir yakip yikma ve rant saglama olayini da ardindan gelenlerin yaptigini gordugumuzde dogrulanacak onermedir. cok hizlica acarsak, savastan baska birseyden anlamayan orta asyadan gelmis tarim toprak nedir bilmeyen gocmenlerden olusan, cocukluktan beridir oldurmek uzerine kurulmus egitim sistemiyle yetistirilmis bireyler, zevkten estetikten sanattan uzak bir sekilde sehirlesmeye baslamislardir anadoluda. yine cok hizlica bakalim anadolu kentlerine gorelim, say say bitmez, herhangi biri de ciksin desin ki turkler su sehri ermenilerden rumlardan almis olsunlar da daha guzelini insa etmis olsunlar. istanbulun amina koymadik mi? izmirin amina koymadik mi? hala yakip yikilmakta rumlarin evleri de yerine 13 katli binalar yapimakta. hemen hemen her sehrin-koyun ilcenin en guzel binasi ya ermeni evidir (bosaltilmis) ya rum evi. ha istisnalar da yok mudur: (bkz: mimar sinan). nehirler bosa akiyor deyip hepsine baraj koyalim bajgan diyenlerden tut eskiden tanri seklinde tapinilan zeytinliklerin talan edilip yerine kuru binalarin yapilmasina, daha akla hayale gelmeyecek orneklerin siralanabilecek olmasidir.
  turklerin orta asyada baslayan maceralari hala ve hala onune aldigi yerlerin icine sicmakla devam etmektedir.
 • koca amerika kıtasının avrupalılarca amına konulması, asyanın bozkırlarının ruslar veya çinliler tarafından amına konulması, yine aborjinlerin güzelim kıtası avustralya'nın amına konulması, medeni devletler olarak anılan uygar dünyanın bekçilerinin iki dünya savaşıyla dünyanın amına koyması gibi anadolu'nun da amına konulmuştur. neticede yaşadığı coğrafyayla dostça yaşayan bir insan görülmüş müdür ki? he demek istenilen türkler anadolu'nun tarihi eserlerini yakıp yıkmıştır, medeniyetlerini silip süpürmüşlerdir filansa güldürmeyin adamı bre. truva atını sembol olarak kullanan bir şehir vardır türkiye cumhuriyetinde keza sümela manastırını da.

  (bkz: el insaf)
 • kizilderililerin amina koyan amerikalilar soz konusu oldugunda ''abi bu amerikalilar cok medeni yemin ediyorum, adamlar cok saygililar......" seklinde konusan, tarihle alakasi olmayanlarin iddiasidir.