şükela:  tümü | bugün soru sor
  • son zamanlarda çok sık devlet hastanelerinin aciline gider oldum, muayene olmak için minimum bekleme süreniz 1.5 saat. bunun sebebi de başı ağrıyanın acile gelmesi.

kırmızı sarı yeşil alan sistemi ne zaman çıktı bilmiyorum ama bunu çıkaran kişiler o kadar akıllıca bir şey yapmış ki, gerçekten tüm sağlık çalışanlarının bu sistemi bulan kişiyi alnından öpmesi lazım.

devlet hastanesinin acil girişlerine bir kişi konulsun ve acilde muayene olmak için önden 30 tl ödenmesi gerektiği söylensin, gelen 100 hastadan 60'ı acile girmekten vazgeçmezse hiçbir şey bilmiyorum. çoğu bedava diye geliyor.

bedava değil eczanede muayene ücreti ödeniyor diyeceklere şimdiden belirteyim, biz türkler için girişte para vermek ile çıkışta para vermek arasında müthiş bir fark var.
  • tam olarak bu kafa yüzünden her zaman muhalefet yapacaksınız amk.
  • sağlık hizmeti bedava değildir. (bkz: prim)(bkz: sgk)
  • hastaneye gidip ölüyorum deseniz "randevunuz var mı?" diye sormayan tek yer acil servis olduğu için olmasın?
  • nedir bu türklerden çektiğiniz arkadaş.yok yok araplar türklerden üstün,yok türkler medeniyetten bir haber,yok türkler sağlık hizmetini haketmiyor felan.sende çok sık gidiyormuşsun şu sıralar.gitme arkadaşım giiitme.o manzarayı görmek istemiyorsan gitme.burada yaşayıp buradaki insanları hor gören herkes terketsin gitsin ülkeyi

tanım: özel hastaneye para vermeye kıyamayıp devlet hastanesine giden sonrada gelip ekşide ağlayan yazar beyanı
  • bedava sağlık hizmetinin olmadığını bilmeyip yargısız infaz yapan yazar tespiti.
    herhangi bir doktora randevu almak için bilgisayar simsarı olmak gerek. yer bulması çok zor. yer bulunsa bile işten izin almak zor bir iş. mesai saatleri dışında aciller dışında başka bir departman çalışmıyor.
    diğer konuya gelelim kimin acil kimin değil olduğunu sen bilemezsin dostum. her acil girişinde hemşireler tarafından veya danışmanlar tarafından sorular sorulur. verilen cevaplara göre yönlendirmeler yapılır, aciliyet durumu belirlenir.