şükela:  tümü | bugün soru sor
  • danimarkalı arkadaşımın yaptığı itiraf.
  • kürtlerin çirkin olmasına karşıt olarak öne sürülen iddiadir.

altına bir sürü gerekli gereksiz sosyolojik tespit yapılmamış olması ya komplekssiz bir millet olduğumuzu yada bu durumu kabullendiğimizi gösterir.
  • kime göre neye göre dedirten.
  • insanlar arasında özellikle dış görünüşe göre ayrımcılık yaratacak yorumlar yapmaktan kaçınırım ama bu önerme edirne ve çevresi için geçerli değildir.(özellikle havsa için. havsa kızları pek bilinmese de dış görünüş olarak izmir kızlarını aratmaz) nedeniyse tahminimce edirne'de balkan göçmeni çoktur buna karşın edirne, istanbul ve diğer büyük iller kadar anadolu göçü almamıştır. bu yüzden insanları da ırk olarak çok karışık özelliklere sahip değildir.
  • kafayı güzellikle bozmuş, özgüveni kıt insan tespiti.
  • 18 entry sonucunda türklerin komplekssiz bir millet olduğunu anlamamıza vesile olmuş über ötesi söylem.

böyle ucuz medeniyet numaraları çekmeyin, yemezler:) medeniyete bakışınız marşınızla sabittir.
    tespiti yapan zaten danimarkalı (bkz ilk entry:)
    kürt kökenli insanlar gelip "ehe mehe haggaten çok çirkin la bunlar" diye zırvalamamış.
    ırkçı faşist yaklaşımlar "ne var canım eleştiri meleştiri" kılıfıyla meşru kılınmaya çalışılmamış.

bir de "kürtlerin çirkin olması" başlığını inceleyin bi zahmet. sözlüğün kadrolu ırkçılarının orda fink atması tesadüf mü sanıyorsunuz?

tek dişi kalmış medeniyetinizi satacak başka numaralar bulun bence:)
  • türkler'in çok çirkin olduğunu düşünmüyorum, çirkin bile olduklarını düşünmüyorum. danimarkalıların da akraba evliliği ürünü kraliyet aileleri hariç genelde dünya ortalamasının hayli üstünde şekilli olduklarına katılıyorum.