şükela:  tümü | bugün
  • bazı zamanlar sözlükteki başlık veya entry'leri ve o entry'lerin aldığı şukuları gördüğümde çok üzülürdüm. bunlar nasıl türk? bunlar hangi kafaları yaşıyor? kendi milletine ve ülkesine olan bu nefretlerinin sebebi nedir diye hep kafa yorardım.

neyse ki yardımıma e-devletin üst-alt soy hizmeti yetişti. bu hizmet sayesinde tüm sorularımın cevabı açığa çıktı. boşuna üzülüyormuşum. o entryleri giren millet ve devlet düşmanlarının büyük çoğunluğu türk değilmiş. türklerden bu kadar vatan haini çıkabileceği pek inandırıcı gelmiyordu zaten.

sağol e-devlet, var ol alt-üst soy servisi.

not: sapına kadar trabzon, köy bile değişmemiş amk
  • boş muhabbetlerini milliyetçisi olarak trabzonlu olmanı tahmin etmek zor olmadı.
  • kesinlikle katildigim tespittir. sadece sozlukte degil, turkiye'de bile turklerin azinlik oldugunu dusunuyorum.
  • türklük bir kan meselesi değil bir aidiyet, ülkü ve omurga konusudur.

türk olmayan, türk hissetmeyendir. türk milletine bilinçli yahut bilinçsiz kasteden kişidir. bilhassa bilinçsiz kastedeni daha berbat bir şeydir.

bunları ayırt etmek için tek bakış yeterli. nesep ve memleket dökümüne ihtiyaç yok.
  • e-devlet'in son hizmetiyle sadece sözlükte değil, bütün ülkede hüküm sürdüğü anlaşılan ve sapı trabzonlu olan yazar tarafından yeni idrak edilmiş durum.
  • etnik köken kastediliyorsa 2050-2060 gibi türkiye'de de azınlık olacağız bilin de...
  • ekşi sözlük' te yazanların milliyetinin ne olduğu sanki ülkede yaşayanların çokta şeyindeydi.
    millet aç aç
  • türk mü çoğunluk kürt mü çoğunluk bilemem de vahşi ve ikiyüzlü pkklıların ezici çoğunluğu oluşturduğu kesin. ikincilik koltuğunda da cihangir fahişeleri oturuyor.
  • memleket olarak okumaya öğrenmeye karşı bir alerji var da, yakın tarihi, yaşayarak öğrendiklerimizi unutmasak keşke...
    tito kimdi, yugoslavya nasıl kurulmuştu, nasıl yıkıldı, yıkılırken ne oldu, kimler para için, kimler intikam duygusuyla, kimler paranoyadan insanlığını nasıl kaybetti ?

ya da boşverin, bir dahaki nüfus sayımında test yapıp kapılara çarpılar atalım daha iyi...