şükela:  tümü | bugün soru sor
  • büyük gazetelerimizin birinde yönetici semineri veren uzman türklerin dünyada en kötümser milletlerden biri olduğunu iddia etmiş. peşinden küçük bir test yapmış. bitişik sözcüklerden oluşan aşağıdaki cümleyi birkaç saniyeliğine gösterip yöneticilerden okumalarını istemiş:
    "thegodısnowhere" katılımcıların hepsi bu cümleyi:
    "the god is no where" diye okumuş. yani "tanrı hiçbir yerde değildir" seklinde. uzman acı acı gülümsemiş... "tam beklediğim gibi" diye mırıldanmış. batı ülkelerindeki seminerlerde katılımcılar bu cümleyi söyle okurlarmış: "the god ıs now here" yani: "tanrı şimdi burada"...
  • orta doğunun bağrında yaşanmakta olunmasından kaynaklanan bir özellik.
  • iddaa ediyorum bu toprakların insanı kadar umutlu fazlasıyla umutlu başka topluluk yoktur..
  • tek bir karamsar olarak, en az 3 iyimsere bedelimdir.

doğru olma ihtimali olan önerme.
  • ama ortam onu gerektiriyor...
  • elbette doğru olan önermedir. zaman kötü kolla götü sözünü ben kıçımdan uydurmadım herhalde.
  • güzel fıkra.
  • hiç inanmıyorum... asla katılamam...

eğitim düzeyi düşük yahut geleneksel inançalara körü körüne bağlı, biat kültürünün ürünü popülasyonumuzda ağırlıklı olarak insanların geleceğe bakışı her zaman olumludur, telkin edicidir, her şey güzel olacaktır ..
    gün doğmadan neler doğardır...
    allahın eli hep omuzlarındadır...
    doğan çocuk rızkıyla doğardır. *
    dahası var siz yazın, yoruldum billaaaa
  • iyi olacak bir durum mu var?
  • doğru tespit ama bu tarih boyunca böyleymiş sanırım. türkülere bak anlarsın.

yandım bittim çarem yoktur derdim çoktur hangisine yanayım oy ben ölen atın beni yarin mezarına ben doğarken ölmüşüm falan filan..

bu türkülerle biz iyi bile medeniyetler kurup varlığımızı sürdürmüşüz amk. karamsarlık, kötümserlik işin tadı tuzu ya.

aşağıdan yukarıdan yolun sonu görünüyor
    cahildim dünyanın rengine kandım
    falan filan..
    bu ne lan?