şükela:  tümü | bugün
  • mevzu sadece istanbul değil hadi istanbul’da trafik vs anlarım ama türkiye’nin her yerinde böyle trafik olmasa da, dünyanın en saçma evi de olsa o ev alınır mevzu işe okula yakın oluşudur, sırf bu yüzden içine sinmeyen bir çok evde oturan insan biliyorum.
    sevdiğiniz evde oturun 10 dakika daha fazla yol gidin.
  • vergiyle çalışan arabalardan dolayı fazla para harcamamak, maaşı yola vermek istememek, zamandan tasarruf yapmak, toplu taşıma kullanılıyorsa daha az çile çekmek istemekten kaynaklanan anlaşılabilir durumdur.

sabahın körü kalkmak istememek de bunlara eklenebilir.
  • 20 - 30 km yolda ortalama 3 saatini öldürmek istemeyen kişidir. bu durumu bende 3 yıl yaşadım. son zamanlarda bekarlığın sultanlığını kullanarak iş yerinde bile yatmaya başlamıştım. sonunda dayanamayıp işe yakın bir yerden ev aldım.
  • hepimizin yatına aldığı mazotu araca aktarma şansı veya mersin civarına devamlı çalışan tırı olmayışından mı acaba?
  • vaktin ve akaryakıtın ne kadar değerli olduğunu bilmeyen bir kişinin sanrısıdır
  • toplu taşımanın rezil olduğu memlekette başka ne olacaktı?
  • takıntı değil mantıklı hareket. bundan daha büyük bir nimet olduğunu sanmıyorum. özellikte istanbul için.
  • servise yakin olsa daha iyi yoksa 30 dk otobuse binip servise binmek mantikli degil.
  • bütün büyük şehirlerde işe okula hastahaneye pazara markete yürüyerek 15-20 dklık olmalı. arabaya binip şehri bir ucundan diğer ucuna en az 1 saat trafikte gitmek sinir hastası yapar insanı. öyle tercih edenler gerizekalıdır türkiye de
  • en huzurlu olduğu yerde daha fazla zaman geçirme isteğidir o, takıntı değil. günümüzde özellikle bazı sektörler, iş yerine yatak atacak kıvama gelse de insan sandığımız kadar sosyal bir varlık değil demek ki. bir yerde mağarasına özlem duyuyor.