şükela:  tümü | bugün
  • şöyle kaba taslak aklıma gelenlerden bir kaç madde yazıp gerisini siz değerli dostlara bırakayım.

muhtemelen
    1. sıraya çayı şekersiz içmek yerleşir.(insan bunla niye övünür bilmem)

2.az uyumak az yemek(yer yer mantıklıdır)

3.arkadaşlık tekliflerini red etmek(sevgili manasında)

4.sosyal medyada çok fazla arkadaşı yada takipçisi olması(sokağa çıkıp iki çay içecek arkadaş bulamaz)

5.arabanın az yakması parçası ucuz olması.

6.bir oturuş da fazla alkol içebilmek.(sonra gözünün önünü göremez)

aslında çok fazla övünülen şey olmasına rağmen listedekilerin çoğu ilk aklıma gelen gereksiz yere övünülen şeylerdir.
  • türk olmak
  • (bkz: babadan zengin olmak)
    sanki kendi eserin amk. çalış çabala sahip ol saygı duyarım ama hazıra konmakla övünen bir insan hakkında nasıl olumlu düşünmemi beklersiniz.
  • misafirperverlik.
    tekke köyü dışında.
    misafirperverlik en güzel sunumu yapmak en iyi havayı atmak değil kapısı açık olmak, geleni güler yüzle karşılamak.
  • hapiste yattıkları süre.
  • osmanlıdır.
  • kimseye fayda sağlamayan işlerle övünürüz genelde.faydayı geçtim çoğunlukla insanlara zararı vardır örnek vermek gerekirse dolandırıcılık,kavga,vb. türlü kul hakkı gaspı içeren aktiviteler.
  • (bkz: rakı)
    tadı ve içimi rezalet bir içkidir.. bir de rakı içme adabı muhabbetleri vardır. evlere şenlik. yok buzlu içilmez, yok çüklü içilmez. bildiğin sıvı işte. nasıl lezzetlendirebiliyorsan öyle iç.. he illa rakı içmek için tavsiye istiyorsan, nacizane söyleyeceğim mideni ve bünyeni korumak için yanında şalgam ve et tüket muhakkak. yoksa sabaha yandım anam türküsü söylersin..
    en temizi viski, paran yetmiyorsa votka iç. sek içmeyip mezeni ihmal etmezsen senden kralı yok. gece çişe kalktığında da bir ağrı kesici içersen sabaha bi şeyciğin kalmaz..
  • (bkz: istanbul)
  • kesinlikle ilk sırada düğün gelir.

buna envai çeşit düğün öncesi hazırlık dahildir; kız isteme, söz, nişan, kına, imam nikahı, normal nikah, çeyiz bakması, düğün.

yazarken ben yoruldum allah kahretsin.