şükela:  tümü | bugün soru sor
1380 entry daha
  • hindistanlilarin konustugu ingilizce yaninda öpün başiniza koyun.
  • hint ve pakilerin konuştuğu ingilizce telaffuz açısından daha kötü olabilir ama türklerin genel olarak ingilizcesi daha kötü.

gerçi kendi dilini bu kadar kötü kullanıp, 30 civarında kelime barındıran kelime haznesiyle tüm hayatını idame ettiren bir kabile için yine iyi sayılabilir.
  • büyük ihtimalle türkiye'den dışarı çıkmamış birinin hedesi.
  • bence türkçesi en kötü olan milletiz amk. daha türkçeyi konuşamıyorken ingilizceyi nasıl konuşacağız? çağrı merkezinde çalışırken suriyeliler arıyordu .yemin ederim bizim milletten güzel türkçe konuşuyorlar.sistemde adamın adını görmesem suriyeli olduğuna inanmayacam
  • öncelikle belirteyim, bu konuda uzmanlığım yok.

fakat,
    gramere gereğinden fazla ağırlık verilmesinden olabileceğini düşünüyorum.

bol bol okumaya daha ağırlık verilse, gramer zaten oturmaz mı acaba?
  • sikerim!..

evet ben bunu diyeni sikerim!!

bunu diyen dangoz bi hintli veya bi arapla konuşsun..
  • puanım her kelimenin sonuna ünlü harf koyan italyanlara
  • ingilizce ögretirken gramer e fazla abanmak ve türkçenin zaten çok az kelimeyle konuşuluyor olması herkesin bahsettiği gibi başlıca sorunlardır.

benim kendimde gözlemlediğim şey de gerçekten türkçeyi 200-300 kelime ile konuşuyor olmamız sürekli farklı manalara gelen aynı kelimeleri kullanıyoruz. mesela "almak" kelimesi ingilizcede her kullanımda farklı kelimelerle kullanılıyor mesela take, get, grab vs. ama biz de hepsine almak deniyor ingilizce konuşmaya başladıgında afallıyorsun hangi kelimeyi kullanicam diye.
  • buna inanmayan varsa tuncay şanlı’nın ingiltere’de oynarken maç sonunda yapmış olduğu röportajı izler.

adam resmen; “aq sizin dilinizin” deyip, ingilizceyi paket yapıp vermiş ellerine.
  • sen kardes hele bir meksikali ile konus, ondan sonra gel.
135 entry daha