şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sevdigi bi seyi savunurken ya da overken etrafta az bbiraz o seye yakinsayan ne varsa boklamak.
 • nası bi genelleme lan bu.

  ne türkü< arap türkümü kürt türkü mü laz türki mü çerkes türkü mü kazak türkü mü azer türkü mü anadolu türkü mü gürcü türkü mü kafkas türkü mü kıbrıs türkü mü makedon türkü mü orta asya türkü mü akıska türkü mü balkan türkü mü çeçen türkü mü
  hangi türk?
 • herkesi kendi gibi bilmesi, zamanında o arsayı almamış olmaması, o orospuyu bir türlü unutamaması.
 • (bkz: düşünmemek) (bkz: sorgulamamak)

  çünkü düşünce olarak köle olma kolay geliyor insanlara. bir ideolojiye körü körüne bağlı kalmak, onu ölümüne savunmak.. (bkz: omurilik ile düşünmek)
  sorumluluk almıyorsun, kafanı kullanıp rahatını bozmuyorsun. hemen hemen her şeyin bir kategorisi var. yoksa da yaratıp hemen koyuyorlar önüne; tekrar tekrar geri dönmüyorsun sorgulamaya.
  soru sormak başlı başına bir sorun zaten. bu yüzden türkler de her cehalete yenilmiş millet gibi bunu en basit şekilde çözmüş.
  "çok düşünürsen kafayı yersin."

  sorun sadece öğretimle de alakalı değil. yetiştirmeyle alakalı. adam ülkenin en iyi üniversitesinden mezun ama körü körüne ideolojisini/düşüncesini savunuyor. çünkü ona göre o ideoloji aydın/ermiş insanın düşünme şekli. başka şekilde düşünmeyi kabul etmiyor. kafasını tüm olasılıklara kapatmış aslında açık gibi görünse de.
  ee okumuşu böyle zırvalarken alaylısı ne yapsın?