şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kitabın fiyatına bakarak kültür kökenimizin yahudilerden geldiğinden şüpheleniyorum*
 • kitabın yazarı.ergun candandır,kendisinin sahip olduğu , sınır ötesi yayın evininden çıkmıştır.. ktabın içereği,
  *sırlarla dolu gizemli anadolu....nemrut dağı'ndan kafkasya'ya uzanan gizli yeraltı tünelleri...hitit mitra,diyonizos kültleri...müslümanlık'tan önce namaz kılan,hacca giden harranlı sabiler...
  *türkler nasıl müslüman oldu?
  *türkle'rin şamanizm'i terketmelerinin nedenleri....
  *anadolu halk inançları, adetleri, ve batıl inançlarının ardındaki gerçekler....
  *yunus emre'den nasredd,in hoca'ya kadar halk inisiyasyonu....
  *nazarla ilgili inançların kökeni....
  *türk dediğimiz kimlerdi?
  *atatürk'ün türkler'in kökeni ile ilgili aradığı sır neydi?
 • kitabın arka kapağında yazan içeriğe bakıp aldığım kitaptır. içerikteki konulara tek cümle ile cevap verdikten sonra her şeyi inisiyasyona bağlayabilmiştir ergun candan abimiz. inisiyasyon kelimesinden bıksanız da yine de okumaya değer bir bilgi kaynağıdır.
 • gerçekten herkesin okuması gereken, içerdiği bilgilerin kesinlikle atmasyon olmadığı, yine kitapta belgeleriyle ve örnekleriyle açıklandığı müthiş kitap. bu kitabı okuduğumda henüz liseye gidiyordum ve hayata bakışımı tamamen değiştiren kitaptır dersem abartmış olmam... kısacası okuyun, okutturun. zira içinde ordan burdan duymuş olma ihtimalinizin yüksek olduğu mu kıtası, tahsin mayatepek, 21 aralık 2012 gibi kavramların, derin ancak popüler kültüre bulaşmayan açıklamaları var.
 • türklerin islamiyet öncesi yaşantılarını ve mitlerini öğrenmek için aldığım ama manyetik alan, 21 aralık, astroloji ve ülkücü uzaylılar ile dolu bir evrene daldiran "tanrıların arabaları" tadında bir parapsikoloji kitabı. ufologların ev sevdiği yöntem olan "ilginç gerçeklerin içine yalan katma" yoluyla hazırlanmıştır ve bu tarz safsatalari daha önce duymamış olanlara inandırıcı gelebilir.

  tabii yazarın kattığı yorumları ayikladiginizda bile oldukça sağlam bir bilgi hazinesi ve önemli bir bakış açısıdır.

  not: lisedeykenbutungecegokyuzundeufoarayanspor